Bude mít celkem čtyři závody a stejně jako vloni se nad jejich rámec pojede i mistrovství republiky – ŠKODA eMČR. Seriál startuje 11. ledna závodem GP ČR, následovat budou GP Slovenska (25. 1.), GP Polska (15. 2.), GP Maďarska (8. 3.) a domácí šampionát se uskuteční 22. března.

Letos se nám povedlo povýšit celý seriál na mezinárodní úroveň. Oslovili jsme federace, které pořádají závody Visegrádské čtyřky na silnici a všem se myšlenka virtuálních závodů moc líbila. K dohodě došlo rychle a každý závod se tak pojede pod patronací dané země,“ uvedl prezident Českého svazu cyklistiky (ČSC) Ing. Petr Marek.

I když už se závodů na platformě Rouvy účastnili hned v prvním ročníku i zahraniční cyklisté, teď se čeká daleko početnější mezinárodní peloton. 

Bude to mnohem atraktivnější pro profesionály i hobby jezdce, protože mohou poměřit své síly v opravdu kvalitní mezinárodní konkurenci. Virtuální závody si získávají hlavně v tomto období stále větší oblibu a pro cyklisty je to i dobrá forma tréninku v horším počasí. Navíc je tam v neposlední řadě také náboj soutěžení,“ doplnil marketingový ředitel ČSC Michal Kramer.

Český svaz cyklistiky už vytvořil k seriálu Visegrad 4 eCUP a ŠKODA eMČR speciální microsite, kde jsou všechny důležité informace, podmínky účasti a také registrace. 

Pro kategorii hobby cyklistů připravil ČSC navíc novoroční dárek v podobě volných voucher kódů pro předplatné na aplikaci Rouvy. „A abychom amatérské závodníky ještě více motivovali, tak dva nejlepší ze seriálu Visegradské 4 budou mít možnost startovat vedle vybraných profesionálů na mistrovství republiky, na němž budou všichni nejlepší fyzicky přítomni a pojedou na jednom místě,“ prozradil Kramer.

Virtuální cyklistické závody si získávají stále více příznivců i mezi profesionály. „V rámci zimní přípravy je to hlavně pro silničáře občas dobrá forma tréninku a také zpestření. Můžu si vybrat profil, jaký chci a slušně se u toho zapotím. Já osobně jdu radši v nepříznivém počasí na trenažer než ven, navíc mě hodně baví technologie, takže jsem fanouškem virtuálních závodů,“ řekl cyklista rakouské stáje Felbermayr - Simplon Wels Daniel Turek, který se stal premiérovým mistrem republiky ve virtuálním závodě.

Je dobře, že se z toho podařilo udělat mezinárodní seriál. Z virtuálních závodů se skoro stává regulérní cyklistická disciplína, řada kluků tomu hlavně v zimě propadla a já to rozhodně nepovažuji za nějakou degradaci. Titulu mistra republiky si cením, i když to určitě neberu jako nejlepší výsledek sezóny. Ale pořád je to dres mistra a určitě ho budu chtít obhájit,“ dodal Turek.