Dnešní druhá etapa byla podstatně zvlněnější něž včerejší, ovšem zvláště v prvních dvou třetinách z celkových 187 km. A závěrečných 25 km se odehrálo na rovině.

40 km před cílem jel na čele s náskokem 1:40 osamocený Castrillo z Kern Pharma, což nechávalo peloton, vedený cyklisty Bahrain Victorious, v naprostém klidu. Spočítané to měli tak, aby Castrilla dojeli zhruba 15 km před cílem. Když ho tedy dojeli, snažil se obratem komplikovat situaci borec polského Mazowsze. Ale to už tolerovat nešlo.

Takže opět hromadný závěr. Na špici si to dnes odpracovali cyklisté Bahrain Victorious, ale ve spurtu se neprosadili. Phil Bauhaus dospurtoval až na 12. místě a dres vedoucího muže závodu musel přenechat dnešnímu vítězi.

Čas vítěze získalo 25 lidí, dalším 50 včetně Daniela Turka byl přiznán čas o 4 sekundy horší.

Olavu Kooijovi bude 17. října 20 let a jde o mimořádný talent světové cyklistiky. Do prvního týmu Jumbo-Visma přestoupil letos v únoru a na právě skončeném světovém šampionátu skončil na bronzové pozici v závodě U23.