Předposlední sedmou etapu Critérium du Dauphiné s cílem na vrcholu stoupání v Pipay vyhrál Nizozemec Wout Poels (Ineos). Zaútočil kilometr před cílem ze skupiny favoritů, dojel a předjel uprchlou dvojici Jakob Fuglsang (Astana) a Emanuel Buchmann (BORA - hansgrohe) a zvítězil.

Na druhém místě v deštivé etapě se ztrátou jedné vteřiny dojel Jakob Fuglsang a oblékl se do žlutého dresu lídra závodu. Dánský cyklista byl v cílovém kopci velmi aktivní, dokázal ujet Adamu Yatesovi (Mitchelton - Scott) a dalším favoritům o 9 sekund a v celkovém pořadí má náskok 8 sekund před Yatesem.

Třetí je průběžně Tejay van Garderen (EF Education First) se ztrátou 20 sekund. Emanuel Buchmann se díky třetímu místu v etapě posunul na čtvrtou příčku a ztrácí jedinou sekundu na třetího. Špatný den měl Nairo Quintana (Movistar), který sice útočil, ale nakonec ztratil 46 sekund na vítěze. A ještě horší den prožil Steven Kruijswijk (Jumbo - Visma), který zaostal o 58 sekund.