Šlo o třetí jednorázový závod ve Španělsku v tomto týdnu vyhrazený ženám. Měřil 117 km a jel se na severu země s centrem ve městě Eibar.

V jeho průběhu musely závodnice překonat dvě delší, táhlá a nepříliš prudká stoupání. Ovšem závěr byl doslova brutální. Stoupání Usartza má přes 4 km, úvod je pozvolný, v druhém kilometru se kopec zvedne ke 20 % a poté se až na vrchol pohybuje kolem 10 %!

Z jeho vrcholu zbývaly do cíle necelé 3 km, z toho poslední byl ve sjezdu.

Ženská cyklistika je trošku nudná, nikoli ve způsobu závodění, ale v úzké špičce. Je těžké neodhadnout, kterých pár závodnic bude bojovat o primát.

Na start tohoto závodu se postavily tři hlavní favoritky a ty také obsadily stupně vítězů. To zbývající si zajistila Elisa Longo Borghini.

Melissa Van Neck (GT Krush Tunap) dojela se ztrátou přes 11 minut na 111. místě ze 120 cyklistek, které závod dokončily. Tereza Neumanová (Women Cycling Team) DNF.