Do dlouhého úniku se s Healym vydali také Julian Alaphilippe (Tudor), Alex Baudin (EF),Bruno Armirail (Decathlon), Warren Barguil (Picnic) a Pello Bilbao (Bahrain Victorious), kterého motivovalo především to, že se dojíždělo v jeho rodném městě. Ale ani ta největší motivace nestačila na rozjetého Ira, který věděl, že se ve skupině nemůže zdržovat moc dlouho, protože několik týmů v pelotonu se snažilo únik zlikvidovat.
Byl to zejména Lidl-Trek pracující pro Thibaua Nyse, takže Healy zareagoval nástupem 57 kilometrů před cílem, když držel náskok něco málo pod dvě minuty. Měl však skvělý den, takže 35 kilometrů před cílem měl náskok už 2:45 a síly mu rozhodně nedocházely. V pelotonu začal pracovat Cofidis, ale moc velký efekt to nemělo.
Před posledním stoupáním Zalobante (4,9 km, 6,4 %) měl Healy vítězství už téměř v kapse, v hlavní poli nebyla vůle s odstupem něco udělat a útok Axela Laurance (Ineos) ho neohrozil, stejně jako následující nástupy Enrica Mase (Movistar) a Floriana Lipowitze (Red Bull), kteří útočili jen na celkové pořadí a Almeidu. Portugalec neměl žádný problém útoky pokrýt a v závěru mu na čele pomáhali týmoví kolegové Marc Soler a Isaac Del Toro.
Healy protnul cílovou pásku s velkým náskokem a letos poprvé zvítězil. Také je to jeho teprve druhé vítězství na úrovni WorldTour, to první si připsal na předloňském Giro d'Italia, podobným způsobem jako dnes.
Z pelotonu v závěru zaútočil Laurance a dojel si pro druhé místo, třetí byl už v hlavní skupině Simone Velasco (XDS Astana).