Alpecin - Fenix měl závěr závodu pevně v rukou. V úniku jel Philip Walsleben společně s Benem O'Connorem (AG2R Citroën), Alexem Kirschem (Trek - Segafredo) a Kennethem Van Rooyem (Sport Vlaanderen - Baloise). Skupina měla 6 kilometrů před cílem náskok 25 sekund.

V pelotonu chytal nástupy Petr Vakoč a dělal vše pro to, aby se únik dostal v popředí až do cíle, protože rychlý Walsleben měl velkou šanci na vítězství. Uprchlíci byli přesto dostiženi asi půl kilometru před cílem. Ovšem Alpecin - Fenix měl dobrý plán B, ve kterém Samuel Gaze rozjížděl spurt pro Sachu Modola. Ital sice ztratil zadní kolo svého týmového kolegy, ale prostor ke spurtu si přesto našel a dojel si pro své první vítězství po 3 letech a 7 měsících.

Zkušený cyklista se v cili dojetím rozplakal. Vakoč byl jedním z prvních gratulantů, cílem projel na 26. místě. Vedení v celkovém pořadí drží Marc Hirschi (UAE Emirates) s náskokem 4 sekund před Joãem Almeidou (Deceuninck - Quick-Step).