Budjakovi je 25 let, měří 169 cm a váží 53 kg. Poslední dva roky jezdil v polském Wibatechu. Ten vloni ukončil činnost a Budjak přestoupil do tureckého Spor Toto.

Letos v dubnu vyhrál turecký etapový závod Tour of Mevlana (2.2). V roce 2019 skončil na Tour of Malopolska na 2. místě za Adamem Stachowiakem. Ten v dnešním prologu zaostal na 2. místě za Budjakem o 4 sekundy. Na stupních vítězů je doplnil Novozélanďan Ollie Jones z kontinentálního novozélandského týmu Global 6 (+0:05).

Na start se postavily tři české týmy: Elkov Kasper, Topforex ATT Investments a Tufo Pardus Prostějov. A ve slovenském kontinentálním Cycling Academy Trenčín další tři čeští cyklisté: bratři Stöhrové a Tomáš Kalojíros.

Nejlépe se z našich cyklistů umístil Jakub Otruba (Elkov Kasper) na 8. místě (+0:09). V druhé desítce ho doplnili další tři cyklisté Elkov Kasper: 15. Matěj Zahálka, 17. Michael Kukrle a 19. Michal Schlegel (všichni +0:11).

Nejlepší z Tufo Pardus Prostějov dokončil Filip Řeha na 28. místě (+0:13), což byl 7. čas mezi jezdci ve věku do 23 let, kterých tu startuje 72. Z trenčínského týmu byl nejlepší Tomáš Kalojíros na 45. místě (+0:18). Z Topforexu na 47. místě Tomáš Jakoubek (+0:19), pro kterého to znamenalo 14. místo v kategorii U-23.

V týmech byl nejúspěšnější nizozemský klubový celek Sensa - Kanjers voor Kanjers před Mazowsze Serce Polski (0:00) a Elkov Kasper (+0:06). Topforex ATT Investments se umístil 15. (+0:36), Tufo Pardus Prostějov 18. (+0:42) a Cycling Academy Trenčín 19. (+0:45) z celkového počtu 28 týmů.