V náročné první etapě Kolem Romandie s cílem v La Chaux-de-Fonds zůstalo ve vedoucí skupině dvacet cyklistů, včetně Jana Hirta (Astana). Český vrchař byl jediným zástupcem kazašského týmu ve vedoucí skupině. Ve spurtu dokončil na osmém místě. Vyhrál Primož Roglič (Jumbo - Visma), druhý dojel David Gaudu (Groupama - FDJ) a třetí Rui Costa (UAE Emirates).

Jan Tratnik (Bahrain Merida), lídr závodu po prologu, se v první skupině neudržel a dokončil se ztrátou téměř devíti minut. Žlutý dres vedoucího závodníka převzal Roglič s náskokem deseti sekund před Ruiem Costou, třetí Gaudu ztrácí dvanáct sekund. Jan Hirt se posunul o 118 příček výš, na dvacáté pozici ztrácí 44 sekundy na Rogliče.

Slovinský cyklista vede také bodovací soutěž, nejlepším mladým závodníkem je David Gaudu a nejlepším vrchařem Simon Pellaud (Švýcarsko).