Informace o průběhu etapy jsme získali opět od sportovního ředitele Topforex ATT Investments Petra Kaltofena.

V první části etapy dlouhé 130 km se startem a cílem v Bystřici nad Pernštejnem odjela 26členná skupina bez lídra Michaela Boroše, získala kolem 40 vteřin, ale to bylo vše a byla dojeta. Hned nato odskočila pětice, v níž byl Kašpar z Dukly, Schuran ze Sparty, Štoček z Topforexu a dva němečtí cyklisté. Štoček v zeleném dresu nejlepšího vrchaře opět získával body na vrchařských prémiích a zároveň umožňoval týmovým kolegům v hlavní skupině šetřit síly.

Skupina byla dojeta v posledním okruhu a začalo finále etapy. Topforex měl v plánu pokusit se o samostatnou akci některého z dobrých vrchařů, což se podařilo Karlu Tyrpeklovi. V závěru na něj přiletěla stíhací skupina, ale už mu nestihla překazit úspěch v podobě vítězné etapy.

Díky tomu má po etapě stejný čas jako Michael Boroš a oba jsou před poslední etapou v průběžné klasifikaci na 2. a 3. místě. Před nimi je vítěz první etapy Dán Larsen, který dnes v cíli získal opět bonifikace, což mu zajistilo posun na první místo a žlutý dres.