O psychickém nátlaku mluvil nizozemský novinář Thijs Zonneveld ve svém podcastu In het Wiel, jak jsme už přinesli v článku Uijtdebroekse v Boře šikanovali, tvrdí nizozemský novinář. Uijtdebroekse prý jeho týmoví kolegové pomlouvali v soukromě skupině  v aplikaci WhatsApp a tým mu neposkytoval dostatečnou podporu. Podle vedení týmu Bora-Hansgrohe jsou to však mylné a lživé informace. „To mohu stoprocentně popřít. Rozhodně ne. Zejména z mé strany a ze strany jezdců,“ tvrdí Bernhard Eisel v rozhovoru s GCN. 

Překvapený byl také druhý sportovní ředitel Bory na letošní Vueltě, Belgičan Jean-Pierre Heynderickx: „Když jsem tu zprávu viděl, byl jsem úplně překvapený. Docela mě to naštvalo. Pokud je to pravda, stalo se to za mými zády. Považoval bych to za pěknou hloupost.“  Heynderickx už v Boře skončil a není si jistý, že se nic takového nestalo. „Chci vědět, kdo tu skupinu na WhatsAppu vytvořil. Kteří jezdci, kteří zaměstnanci... Chci vědět, co si řekli. Upřímně doufám, že to není pravda,“ řekl pro Het Laatste Nieuws.  

1138223385.jpg

Uijtdebroeks nebyl jediným lídrem Bory na Vueltě, také Aleksandr Vlasov byl chráněným jezdcem a to vyvolávalo jistá tření. Ale podle Eisela se nedělo nic vážného. „Měl tým, který se o něj staral, Aleks Vlasov měl svůj tým, který se o něj staral, a z mého pohledu odvedli skvělou práci, aby ho ochránili. Udělali jsme pro něj vše, co bylo v našich silách.“

„Upřímně řečeno, jsem z celé té věci unavený. Řekl bych, že jsme pro něj vynaložili třikrát větší úsilí než pro Alekse. Pokud ani to nestačí, pak je to těžké. Z profesionálního hlediska byla podpora pro něj stoprocentní. Udělali jsme, co jsme mohli, a to je vše,“ říká jasně Eisel. 

Mezitím se Uijtdebroeks dostavil na týmové soustředění týmu Visma-LAB, se kterým podepsal čtyřletou smlouvu. Oděný celý v černém už nevozí dres Bora-Hansgrohe, ale zatím ani nizozemského celku, ačkoliv jezdí na Cervélu, které mu Visma poskytla.