Etapa byla mimořádně dlouhá (237 km), obsahovala tři sprinterské prémie a jedinou nepříliš náročnou vrchařskou prémii 3. kategorie umístěnou 37 km před cílem.

V úniku dne se ocitlo pět borců z týmů Androni (Viel), Friuli (Miholjevič), Mazowsze (Boguslawski), Metalltechnik (Oelke) a Voster (Franczak). Velký náskok nedostali a dojeti byli příliš brzo, takže peloton ještě nějaký čas toleroval pokus dvojice týmových kolegů z Euskatelu Azparrena a Matého.

12 km před cílem bylo i po tomto úniku. V záverečných kilometrech pracovali na čele hlavního pole velmi dobře cyklisté Uno-X a nakonec byli odměněni 3. místem Kristoffera Halvorsena. Lepší byl jen 19letý Olav Kooij z Jumbo-Visma a především 27 letý německý hromotluk Phil Bauhaus z týmu Bahrainu.

Bauhaus si tímto počinem připsal letošní už sedmé etapové vítězství! Kooij se dostal do čela klasifikace cyklistů do 23 let, Polák Boguslawski vyhrál jedinou vrchařskou prémii a pro zítřek je nejlepším vrchařem závodu.

Čas vítěze získalo 121 cyklistů včetně Daniela Turka.