Tým Visma-Lease a Bike opět zcela ovládl obě zahajovací klasiky, ale různými způsoby. Sobotní vítězství na Omloop Het Nieuwsblad bylo kolektivním úsilím, zatímco v neděli vývoj závodu řídil sám Van Aert. A perfektně fungovaly obě taktiky. „Na tohle vítězství jsem hrdý,“ řekl Van Aert po svém vítězství v Kuurne. „Je to skvělý způsob, jak zahájit sezónu. Byl to těžký závod a Kuurne je přece jen jednou z jarních klasik. Ve výsledcích to vypadá pěkně.“

Na KBK startoval poprvé, logicky tak získal první vítězství v tomto závodě. A poměrně rychle se přibližuje k tomu posbírat vítězství na všech flanderských klasikách. Už vyhrál Omloop, KBK, E3 Classic a Gent-Wevelgem, chybí mu Dwars door Vlaanderen, Scheldeprijs a především Kolem Flander.

Rozhodující úder v nedělním závodě přišel už 87 kilometrů před cílem. Van Aert zaútočil v těžkém stoupání Mont Saint-Laurent a peloton se rozpadl na skupiny. „Byla to logická taktika udělat tam závod těžký a pokusit se utrhnout sprintery. Jeli jsme do těch kopců tvrdě a aniž bych se ohlédl, cítil jsem, že se to za mnou trhá,“ vysvětluje Van Aert pro deník Het Nieuwsblad. „Mont Saint-Laurent s těmi dlažebními kostkami do kopce je nejzáludnější z celého závodu. Mým záměrem nebylo odjet jen ve čtyřech, ale nohy jsem měl dobré. Přišlo to přirozeně. Taky jsem věděl, že s větrem v zádech máme šanci dojet do Kuurne a kontrolovat finále.“

GHL8VdnXMAAWb0t.jpeg

Ve skupině čtyř se s Van Aertem drželi Tim Wellens, Oier Lazkano a překvapivě Laurance Pithie z týmu Groupama-FDJ. Jenže ne na dlouho. „Ten kluk se s námi netočil. Nevěděl jsem, jestli má na víc, nebo jestli jen vlaje. Raději jsem se ho zbavil," říká lídr Visma-Lease a Bike na Pithieho adresu. „Důležité bylo také urvat maximální náskok v kopcích. Tam jsme byli silnější než ostatní. Takže v těch dalších stoupáních jsme museli ještě zrychlit.“

Spolupráci s Lazkanem a Wellensem si naopak pochvaloval. „Tim Wellens byl super silný. A Lazkano byl velmi vděčný kolega. Velmi rychle jsme si porozuměli. I pro mě to byla dobrá situace, že se mnou chtěli takhle závodit dál.“ Devětadvacetiletý Belgičan se nebál, že by to v závěru závodu nezvládl. „Samozřejmě jsem si do spurtu věřil a věděl jsem, že na útoky dokážu odpovědět. Ve třech je velmi těžké se navzájem překvapit. V závěrečných kilometrech jsem byl velmi soustředěný. Když je vás vpředu deset, je mnohem těžší si všechno pohlídat.“

Kuurne-Brusel-Kuurne zvedlo Van Aertovi sebevědomí. „Jsem hlavně rád, že jsem si rychle odpočinul z Omloop Het Nieuwsblad. Možná jsem měl ještě lepší nohy. To je vždycky dobré znamení. Když se to povede dva dny po sobě, tak to přece vypovídá o tom, že forma je v pořádku. Jsem velmi spokojený s tím, jak mi úvodní víkend vyšel.“

GHLm-2pWsAAQeFg.jpeg

Nečekaně slibná forma neznamená, že by nyní změnil plány a vydal se na start Strade Bianche a Milán-Sanremo. Už ve středu mu totiž začíná vysokohorské soustředění. „Až se budu v sobotu dívat na Strade Bianche, určitě mě napadne, jestli jsem tam neměl být. Ale už mám také zkušenost, že trénink mě vždycky zlepší a spousta závodů nemusí. Zvolil jsem nový přístup. Uvidíme, jestli se to vyplatí. A určitě podle toho budu také posuzován. Ale věříme tomu. Potom přijde na řadu i Giro. Prostě se budeme držet našeho plánu. A doufáme, že se nám to vyplatí.“

„Cítím se velmi dobře a ještě jsem se nesetkal s tím, že by se někdo zhoršil dobrým tréninkem,“ dodává van Aert. „Spíš by hrozilo, že kdybych hodně závodil, postupně bych ztrácel formu.“ Do závodního pelotonu se vrátí na E3 Classic 22. března a před velkými Flandry stihne také Gent-Wevelgem a Dwars door Vlaanderen. Tyto závody budou nutné k tomu, aby byl v ideálním rozpoložení před Ronde. „Kuurne a Omloop jsou těžké závody, ale Flandry jsou mnohem těžší. Je důležité se ještě trochu zlepšit. Snažím se hledat ta poslední procenta. Od středy je čas znovu trénovat. Těším se na to.“