Včera se zúčastnil cyklokrosu v Gullegemu (C2) a skončil na 4. místě 42 vteřin za vítězným Mathieu Van der Poelem. Na 8. místě dokončil Zdeněk Štybar, když na vítěze ztratil 2:27 min.

Van Aert sdělil, že se cítil dobře, zvláště v první polovině závodu. Je však přesvědčený, že má stále velký prostor ke zlepšení. Podle jeho slov ztrácel hlavně v technických pasážích.

Byl to jeho druhý cyklokros po těžkém zranění, které utrpěl ve 13. etapě Tour de France. Minulý týden dokončil na Azencrossu v Loenhoutu  (C1) na 5. místě s odstupem 1:14 na MVDP (22. Michael Boroš).

Příští týden se zúčastní belgického cyklokrosového šampionátu v Antverpách. Je sice trojnásobným mistrem své země, ale vyhlídky na podium tentokrát nevidí dobré: "Jedu na belgický šampionát v dobré pohodě, nemám co ztratit. Doufám, že se dostanu někam blízko k pódiu. Belgie je stále nejlepší cyklokrosovou zemí, takže umístit se na stupních vítězů by byl malý zázrak.“