Tour of Malopolska

59. ročník Tour of Malopolska se skládal z prologu a tří etap. V dojezdu první a třetí etapy čekalo na cyklisty náročné stoupání. Na start se postavili závodníci hned tří českých týmů: Elkov Kasper, Topforex ATT Investments a Tufo Pardus Prostějov.

Topforex ATT Investments reprezentovala šestice Karel Camrda, Karel Tyrpekl, Tomáš Jakoubek, Petr Klabouch, Matúš Štoček a František Honsa.

Závod kategorie UCI 2.2 vyhrál Michal Schlegel (Elkov Kasper). Dvacátý skončil v konečné klasifikaci Karel Camrda, což mu stačilo na 4. místo v kategorii do 23 let. Nejlepším vrchařem závodu se stal Petr Klabouch, který si tento výrazný úspěch zajistil především v první etapě, když většinu z ní odjel v úniku a vyhrál čtyři horské prémie. V soutěži týmu se Topforex ATT Investments umístil desátý.

Před závodem se sportovní ředitel týmu Petr Kaltofen vyjádřil, že cílem je umístění v U-23 do 5. místa a v týmech do deseti. Oboje se podařilo a navíc přišel zisk dresu pro nejlepšího vrchaře. Takže s vystoupením na Tour of Malopolska panuje spokojenost.

RBB Tour

Sedmička Jiří Petruš, Petr Fiala, Tomáš Bárta, Marek Gajdula, Matyáš Janoš, Petr Hetfleiš a Martin Voltr souběžně startovala na jihu Čech v závodě RBB Tour.

První etapou byla časovka v Číměři. V té se z týmu Topforex ATT Investments nejlépe vedlo Jiřímu Petrušovi, který ji dokončil na 11. místě.

Druhá etapa se startem a cílem v Popelíně měřila 163 kilometrů a skládala se z 10 okruhů. Na 125. kilometru se podařil únik pětici cyklistů a v závěrečném spurtu se prosadil Petr Fiala (viz titulní snímek).

Poslední díl tohoto etapového závodu měřil 155 kilometrů a jel se na 15,5 km profilově náročnějším okruhu s centrem v Českém Rudolci. Po polovině etapy ujela sedmičlenná skupina, ze které se v posledním kole odpoutala trojice závodníků. V závěrečném spurtu porazil Jiřího Petruše pouze závodník pražské Sparty Jan Ryba.

V celkové klasifikaci se Jiří Petruš umístil stejně jako v poslední etapě na výborné druhém místě. V soutěži týmu byl Topforex ATT Investments klasifikován na 3. místě za vítězným nizozemským Van Uitert – De Jonge Renner.

Už jen dva víkendové závody Kyjově: kritérium a silniční závod Českého poháru dělí Topforex ATT Investments od vrcholu sezony, kterým je Mistrovství České republiky, jenž se letos koná na Slovensku v Bánovcích nad Bebravou.