V závodu, který se jel na šest 24,1 km dlouhých okruhů, najela v druhém kole na čelo kompletní šestice týmu Elkov Author a začala jet své tempo. To šlo vždy do vyšší intenzity v hlavní stoupání, kde navíc foukal boční vítr. Postupem času tak z hlavní skupiny odpadali další a další závodníci a v nájezdu do posledního kola pak na čele zůstalo pouze deset jezdců, kteří si začali nastupovat. Šest kilometrů před cílem odjeli Neuman s Otrubou a Řepou z Topforex Lapierre a k nim ještě poté doskočil Michael Kukrle.

V tomto složení přijeli i do cílového stoupání na jehož vrcholu a také v cíli byl jako první Dominik Neuman, který svým vítězstvím definitivně zpečetil letošní celkový triumf na Škoda cup Českém poháru v silniční cyklistice. “Dnes to byla především skvělá práce celého týmu, který opět splnil vše co jsme si před závodem řekli. Z dnešního i celkového vítězství mám samozřejmě radost, protože to celkové v Českém poháru můžu zařadit mezi své nejlepší výsledky,” řekl po závodě Dominik Neuman.
Elkov Author bral i další čelní umístnění, když na druhém místě dojel Michael Kukrle, čtvrtý byl Karel Hník a pátý Matěj Zahálka. Jakub Otruba, ačkoliv dnes nedokončil, tak dál drží vedení v soutěži do 23 let.
Jakub Otruba (CZE) Elkov Author DNF

Topforex-Lapierre vede soutěž týmů a nováčků i před posledním kolem Českého poháru

Páté kolo ŠKODA Českého poháru se jelo spolu s Memoriálem Jana Veselého o víkendu 24. - 25. srpna v Ostravě a okolí. Topforex-Lapierre se prezentoval téměř v plném složení bez zraněného Jiřího Petruše. Sobotní kritérium na 40x 2,5 km s večerním startem bylo v první půli klidné, pak odjela skupina patnácti závodníků, kde Topforex-Lapierre měl tříčlenné zastoupení (Vojtěch Řepa, Roman Lehký, Petr Klabouch). Jakub Otruba z ElkovAuthor z tého skupinky dojel jako první peloton o kolo a následně zvítězil, zbytek ze skupinky spurtoval do cíle společně. Spurt se nejlépe povedl Romanu Lehkému, který bral druhé místo. Petr Klabouch byl druhý v U23.

Nedělní Český pohár ve Slatině u Opavy měl na šesti kolech 144 km. „Závodilo se skoro od začátku, postupně se na čele utvořila desetičlenná skupina, ve které dominoval ElkovAuthor a Topforex-Lapierre. Tři naši bojovali statečně a v posledním kole se jel doraz. Vojtěch Řepa ujel spolu se třemi jezdci a přijel si pro třetí místo,“ shrnul sportovní ředitel Petr Kaltofen

Vojtěch Řepa vyhrál v neděli kategorii U23 a vede soutěž nováčků. Po předposledním kole poháru tak vede Topforex-Lapierre dvě soutěže – nováčky a týmy. Vítězství bude moci potvrdit v posledním kole v Mladé Boleslavi 21. září., kde bude zároveň slavnostní vyhlášení celého ročníku. V mezidobí se tým postaví na start závodů v Rakousku a na Slovensku.

TJ FAVORIT BRNO: Hampl vybojoval dvě šestá místa

Petr Hampl z Favoritu Brno si během uplynulého víkendu připsal na konto dvě šesté příčky. V neděli skončil šestý na závodě Českého poháru v Ostravě, v sobotu vybojoval stejné umístění na Memoriálu Jana Veselého.

Pohárový závod se jel na těžké trati a z Favoritu ho dokončilo pět závodníků. Kromě Hampla byl 11. Šorm, 20. Rotter, 23. Procházka a 27. Sekanina.

„Rozhodně to nebylo špatné vystoupení. Kluci měli dobré nasazení, bojovali a výsledky zhruba odpovídají jejich aktuálním možnostem. Přece jen je vidět, že ti, kteří táhnou tým od začátku sezóny, už toho v tomto období mají docela dost. Ale bojují a z celkového pohledu to byl dobrý týmový výkon,“ hodnotil šéftrenér Favoritu František Trkal. Nejlepší z našich Hampl je po předposledním závodě ČP na průběžném čtvrtém místě.

Na sobotním Memoriálu Jana Veselého, který se jel rovněž v Ostravě, se do top 10 z Favoritu vtěsnali šestý Hampl a desátý Procházka, když oba nechyběli v první skupině. „Celkem se nám dařilo i na prémiích, takže i na tomto závodě to z naší strany bylo slušné,“ dodal šéftrenér Favoritu.

ŽENY A MLADEŽ: V neděli 25. srpna 2019 se konal silniční závod pod názvem: FARM CUP 2019 - ŠKODA CUP 2019. Český pohár na silnici mládeže a dospělých 2019 jako Memoriál Gustava Sumíka. Start a cíl byl ve Slatině u Bílovce, okres Opava. Trať závodu vedla: Slatina - Výškovice - Hrabství - Skřípov - Jakubčovice - Hlubočec - Výškovice - Karlovice - Nový Svět - Slatina - okruh 24,1 km.

Ženy a juniorky tento závod jeli na 72,2 km. Opět v tomto závodu byla dominance závodnic z Dukly Praha, kde se na začátku utvořila pětičlenná skupina, ve které jely závodnice z Dukly a Hájková závodící za Italský tým Servetto. V polovině závodu si ze skupiny nastoupila Jarmila Machačová a Tereza Neumanová a tato dvojice si dojela pro vítězství a druhé místo v závodu. Třetí protla pásku Hájková. Na čtvrtém místě dojela Korvasová a pátá Dýrová Macháčková.