Závod startoval v Bologni a po 87 km skončil nad městem u kláštera San Luca. Příznivcům cyklistiky je toto stoupání známé mj. z loňského Gira, kde končila úvodní časovka, kterou vyhrál Primož Roglič.

85 km ženského dell´Emilia byla naprostá rovina. V závěru na cyklistky čekala téměř dvoukilometrová stěna o průměrném převýšení 10,7%!

Loni tu dokončila na skvělém 3. místě Nikola Nosková, letos ve startovní listině chyběla jak ona, tak i celý tým, kterému v předvečer závodu ukradli z hotelu bicykly. V závodě se tak pohybovala jediná Češka, kterou byla v týmu organizovaném UCI v Aigle Veronika Jandová.

Je jasné, že závěr rozbil startovní pole na prvočinitele. Nejvíce sil měla 24 letá Dánka, ještě loni týmová kolegyně Nikoly Noskové. Do cíle dorazila s náskokem 11 vteřin na čtveřici pronásledovatelek.

Ludwig patří do ženské cyklistické špičky. Letos se umístila ve dvou prvních závodech ve Španělsku shodně na 11. místě, na Strade Bianche dokončila 7. a dnes tedy nenašla přemožitelku.