Třetí etapa se podobně jako první jela na okruhu, který měřil necelých 21 km a byl situován do města Grodzisk Mazowiecki 30 km jihozápadně od polského hlavního města. Celkem cyklisty čekalo 170 km na rovinaté trati: výškový rozdíl jednoho okruhu činil přibližně 70 metrů.

V průběhu závodu byl velmi aktivní Pawel Bernas, který sbíral body na prémiových spurtech tak úspěšně, že se po etapě oblékl do červeno-černého dresu pro nejaktivějšího závodníka.

V předposledním okruhu se právě Bernas stal členem úniku, v němž kromě něho byli dva Češi, Dan Turek z Israel Cycling Academy a Michael Kukrle z Elkov-Kasper. V tomto pořadí projeli také poslední rychlostní prémií.

V cíli však bylo pořadí opačné: 1. Kukrle, 2. Turek, 3. Bernas. Teprve 33 vteřin za vedoucí trojicí dorazilo kompletní startovní pole vyjma pěti Poláků, kteří etapu nedokončili.

Michael Kukrle se díky vítězství oblékl před zítřejší poslední - opět rovinatou - etapou do žlutého dresu vedoucího závodníka! Dan Turek je druhý a Bernas třetí s odstupem 7, resp. 9 vteřin.

Vítěz včerejší kratičké časovky Felix Gros z německého národního týmu byl dnes nejrychlejší ve spurtu pelotonu a i díky tomu si udržel bílý dres nejlepšího do 23 let a patří mu i fialový v bodovací soutěži.

Hned za ním, tedy na 5. místě, dospurtoval Daniel Babor z Tufo - Pardus Prostějov!

Petr Kelemen klesl z 2. místa, na které se dostal díky včera skvěle zvládnuté časovce, na 6. místo se ztrátou 41 vteřin na Michaela Kukrle.

V týmech se Elkov-Kasper posunul na 2. místo 8 vteřin za týmem Pawla Bernase a stejný náskok má na v pořadí 3. Israel Cycling Academy. Topforex Lapierre je 12. se ztrátou 58 vteřin, Tufo - Pardus 19. z 25 týmů s odstupem 1:12 min. na vedoucí tým.

Sestava Topforex Lapierre při úvodním představování týmů. Včera i dnes byl z týmu nejlepší Adam Foltán (28. resp. 31. místo)