Jedná se o závod kategorie 2.2 a lokalitě i ohodnocení odpovídá startovní listina. Na startu 16 týmů po většinou šesti lidech, z toho pouze dva kontinentální: polský Mazowsze Serce Polski a Dukla Bánská Bystrica.

Centrem se stala městečka v jihozápadním Bulharsku na úpatí pohoří Pirin Razlog a Bansko. Obě etapy měly pouze lehce zvlněný charakter, i tak se ale v první startovní pole dost potrhalo. V druhé už ale do cíle přijel poměrně početný balík.

"Ve stopách Římanů" si nejlépe vedly oba zmíněné týmy. První etapu i celkové pořadí ovládl 23 letý Norbert Banaszek (viz titulní foto). Druhý v pořadí, Veljko Stojnič, který vyhrál soutěž do 23 let, startoval v dresu Srbska, ale jinak je jezdcem prokontinentálního Vini Zabú KTM.

Cyklisté našich východních sousedů vyhrály 2. etapu (Martin Vlčák), v té první dojel Ján Cully třetí a celkově skončil čtvrtý. Dukla vyhrála soutěž týmů i vrchařskou soutěž (Martin Haring). Celkově si z Bulharska Slováci vezou 28 UCI bodů.