Jako závod pro profesionály a amatéry se podnik uskutečnil do roku 1951 sedmkrát; od roku 1956 se jezdí jako tzv. brevet, neboli cyklotúra, na které se účastníci musí spolehnout na vlastní síly, zásoby a vše potřebné k odpočinku. Čas neúprosně běží od startu do cíle s limitem 90 hodin pro většinu z celkem 8 000 cyklistů a cyklistek. Ti nejrychlejší trasou proletí za necelých 42 hodin.
Katka Rusá se amatérské vytrvalostní cyklistice věnuje při zaměstnání posledních deset let. Do sedla přešla z volejbalového hřiště, na kterém jí začínala zlobit kolena. Její roční nájezd mezi 40 000 a 50 000 km z ní udělal domácí hvězdu cyklistické sociální sítě Strava, kde ji sleduje více než 4,000 obdivovatelů, kteří nevycházejí z údivu nad jejími mnohasetkilometrovými víkendovými vyjížďkami. Svého dosavadního rekordu dosáhla před třemi lety na čtyřiadvacetihodinovce, kde ujela 675 km.
„Zažila jsem tam chvíle pohody, úplného zoufalství i naprosté dezorientace. Po jedné z několika zastávek alespoň na spánek jsem se probudila přesvědčená, že jsem v Nymburce,“ shrnuje Katka svoje pocity z P-B-P. „Nejlépe se mi jelo prvních 300 a posledních 100 km,“ dodává. Katka se s celkovým časem 75 hodin pohodlně vešla do limitu, který byl v její kategorii 84 hodin, a stala se tak první Češkou v historii, která podnik úspěšně dokončila.
Katka Rusá je již tři roky ambasadorkou značky FESTKA – českého výrobce špičkových karbonových kol. Trasu "závodu" Paris-Brest-Paris absolvovala na modelu Festka Scalatore. „Tolik kilometrů na našich kolech za každého počasí a ve všech ročních obdobích nikdo jiný nenajede. Katka je tak pro nás nesmírně cenný tester odolnosti nejen našich rámů, ale i komponentů jiných výrobců, kterými naše kola osazujeme. Díky ní získáváme informace, které ovlivňují mnohá naše rozhodnutí,” oceňuje přínos partnerství s Katkou spoluzakladatel Festky Michael Moureček.