Petr Kelemen, kterému bude 18. listopadu 21 let, po ročním působení odchází z Elkov Kasper, kam přišel z CCC development týmu. V modro-žlutém dresu odzávodil 36 dnů z UCI kalendáře a vybojoval v nich 56 bodů. Nejvíc mu přineslo 3. místo v konečné klasifikaci Dookola Mazowsza a 12. místo na mistrovství světa v závodě třiadvacítkářů.

Swiss Racing Academy je pochopitelně švýcarský kontinentální tým, který existuje od roku 2019, přičemž v letošní sezóně měl na soupisce 19 závodníků, z toho 13 Švýcarů, 4 Francouze a po jednom Britovi a Novozélanďanovi. Přitom 13 klukům nebylo víc jak 23 let.

Mezi kontinentálními týmy světa co se týče UCI bodů tento tým žádnou díru do světa neudělal a zařadil se až na 50. místo. Zatímco Elkov Kasper si zajistil 2. pozici a i Topforex ATT Investments se umístil o 9 příček lépe než švýcarský tým.

Ovšem jedna věc jsou body UCI a druhou závodní program. Většina závodů, které absolvovali, se odehrála ve Francii a Švýcarsku, a i když převažovaly závody kategorie .2, je tam hodně náročná konkurence. A je odtud blíž k postupu do vyšších divizí.

Týmem mj. prošel v roce 2019 Stefan Bissegger, který se od srpna následujícího roku stal stážistou v EF Pro Cycling a v tomto World týmu má aktuálně podepsáno až do roku 2024. Yannise Voisarda, vítěze etapy a celkově 9. na Giro Ciclisto d´Italia, zkoušela v závěru letošního roku zase Arkéa Samsic.

Tým získal v sezóně 2021 tři vítězství. Dvě na Giro Ciclisto d´Italia určeného pro kategorii U23 a jedno na Tour du Pays de Montbéliard, taktéž etapáku určeného pro třiadvacítkáře, na němž startoval i Topforex ATT Ivestments a Matúš Štoček ho dokončil na celkovém 9. místě a vyhrál bodovací soutěž.

Odcházející Schlegela, Kukrleho, Kaňkovského a nově tedy i Kelemena nahrazují v Elkov Kasper Daniel Babor a Filip Řeha z Tufo Pardus Prostějov a 18letý Tomáš Obdržálek z Mapei Merida Kaňkovský. Na jméno čtvrté posily si musíme ještě počkat.