Pogačar si nejspíš chtěl trochu zvednout tepovou frekvenci, zůstat celý den v poklidu pelotonu by pro něj nemělo žádaný tréninkový efekt. Proto se už 148 km před cílem zvedl a začal ujíždět konsternovanému pelotonu. z favoritů na celkové pořadí zareagoval pouze Lennert Van Eetvelt (Lotto) a s Pogačarem a dalšími závodníky si dojeli do čelní skupiny a rozšířili ji na jedenáct členů.

Náskok vedoucí skupiny moc nerostl, sprinterské sestavy si dávaly pozor, aby jim Pogačar a spol. neujeli na víc než tři minuty, takže nikdo nemusel vůbec panikařit. Mistr světa si na čele závodu moc zaspurtovat na rychlostních prémiích, tu první vyhrál a získal 3 sekund bonusu, Van Eetvelt odepsal 2 sekundy ze svého celkového času. Na další prémii byl Van Eetvelt třetí a Pogačar až čtvrtý, rozdíl mezi nimi tedy zůstal stejný jako před etapou. 

opt_sprintcyclingagency_0890404_1_originali.jpg

Pogačarův únik byl dostižen 39 km před cílem a peloton začal navyšovat tempo před hromadným dojezdem. Na širokých silnicích měli všichni závodníci dost pohybu v pelotonu, přesto došlo k velkému pádu 3,7 km před cílem. A zaplatili se do něj také Pablo Castrillo (Movistar) Felix Gall (Decathlon AG2R la Mondiale), třetí a jedenáctý muž celkového pořadí. Castrilla a Galla nechránila tříkilometrová zóna, takže v cíli ztratili, zaostali o 58 sekund, Španěl propadl se na 16. místo a Gall na 20. příčku.

Samotný sprinterský dojezd byl hodně chaotický, před poslední zatáčkou zaútočil Luka Mezgec (Jayco AlUla) a protáhl ji tak dobře, že za ní měl slušný náskok. Za ním se navíc padalo, o šanci spurtovat kvůli pádu přišel třeba Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck). Mezgec byl dostižen a začalo se spurtovat o vítězství. Vpředu opět nechyběl Jonathan Milan (Lidl-Trek), který nasadil do dalšího dlouhého spurtu. Jenže tentokrát za ním neudělal Tim Merlier (Soudal Quick-Step) žádnou chybu a za Italem získal mnohem vyšší rychlost a přesvědčivě zvítězil. Před Milana se dostal taky Matteo Malucelli (XDS Astana). Čtvrtý dojel Sam Welsford (Red Bull-Bora-Hansgrohe), ale opět se ukázalo, že Australan v opravdu tvrdé konkurenci na světovou špičku nestačí. 

opt_sprintcyclingagency_0890581_1_originali.jpg

„S týmem jsme probírali, co se (včera, pozn. red.) nepovedlo, ale dnes jsme si vedli velmi dobře," radoval se Merlier. „Do posledního 1,5 kilometru mě dostali do velmi dobré pozice. V poslední zatáčce mě Milan pustil do háku a pak to za námi spadlo. Slyšel jsem, že tam skončil i můj rozjížděč, doufám, že je v pořádku," ani Merlier se pádu nevyhnul, ale došlo k němu až za cílovou páskou a nešlo o nic vážného. Spokojený by nejen s prací svého týmu, ale také s načasováním spurtu. „Čekal jsem, čekal a čekal na svou chvíli. Pak jsem začal sprintovat a jsem moc rád za to, jak to dopadlo.“

„Někteří jezdci měli dnes velkou motivaci jet tvrdě,“ usmíval se Merlier nad dlouhým únikem Tadeje Pogačara. „Celý den se jelo ve vysokém tempu. V pelotonu to bylo v pohodě, ale určitě pro jezdce, kteří museli jet, pro ty to byl náročný den.“

Pogačar navýšil v celkovém pořadí svůj náskok před Joshuou Tarlingem (Ineos Grenadiers) na 21 sekund. Na třetí místo poskočil Iván Romeo (Movistar) s odstupem 27 sekund.