Na poslední chvíli na start v tomto závodě rezignovaly některé týmy, z Women´s World Teams to bylo CCC. Na startu chyběl i WCC team, takže i Veronika Jandová.

Nikola Nosková druhá zleva.

V průběhu závodu se vytvořil čtyřčlenný únik, v němž byla i týmová kolegyně Nikoly Noskové Marlen Reusser.

Z výsledků je zřejmé, že závod byl opravdu náročný. Do cíle z původního počtu 99 cyklistek dorazila jen třetina a prvních osm závodnic dojelo do cíle sólově s relativně značnými časovými rozestupy. Zvítězila favoritka favoritek Annemiek Van Vleuten jedoucí v dresu světové šampionky.

Přestože ve výsledcích figuruje na 14. místě, jde o omyl. Nikoly Noskové jsme se ozvali a dozvěděli se, že závod nedokončila. Nejlepší z jejího týmu podle výsledkové listiny dojela na výborném 6. místě letošní posila Équipe Paule Ka Clara Koppenburg.

Další dvě naše cyklistky Markéta Hájková a Melissa Van Neck, startující za tým Bepink, také závod nedokončily stejně jako všechny jejich týmové kolegyně.

Z doprovodného auta vlevo s jedničkou a dresem mistryně světa vítězka závodu Van Vleuten, uprostřed s číslem 74 Melissa Van Neck.