Mladí cyklisté závodili na okruhu, který absolvovali 6x a natočili během závodu celkem 165 km. V průběhu okruhu museli překonat jedno stoupání o délce 1,1 km a průměru 5%.

Poměrně brzo se vytvořil únik, v němž nakonec zůstali čtyři cyklisté, kteří si rychle vybudovali náskok, z něhož bylo zřejmé, že takhle už to může dojet až do cíle. Za českou stanu byl v úniku Vojta Řepa (na titulním snímku v červeném dresu nejlepšího třiadvacítkáře průběžného pořadí Škoda Cupu 2020) a Tomáš Jakoubek (CK Příbram Fany Gastro).

Tomáš si 3 km před cílem z úniku vystoupil a o mistrovi bylo rozhodnuto. Jakoubek dojel na druhém místě se ztrátou 15 sekund na vítěze. Další 1:17 min. za ním dorazilo 29 českých cyklistů, z nichž nejrychlejší byl Daniel Babor z Tufo Pardus Prostějov, který tak doplnil kompletní stupně vítězů.