V úniku čtyři cyklisté z ProTour (3) a Pro Conti (1). V pelotonu se dnes dost padalo. Únik dojet 5 km před cílem. Velké finále o celkového vítěze. Phil Bauhaus (Bahrain) z první pozice, za zadním kolem Bouhanniho (Arkéa), který se zdál rychlejší. Bauhaus vybočoval do jeho dráhy a hodil mu dobře dvě vlnky. Bouhanni místo dokončení sprintu, v němž se zdálo, že by i tak měl šanci, vypustil a rozčiloval se. Rozhodčí nakonec nejspíš uznali počínání Bauhause jako v pořádku, takže vyhrál nejen etapu, ale i etapák.

Bouhannimu zůstal dres nejlepšího sprintera. Kron vyhrál mladíky a jeho tým Riwal ovládl týmovou soutěž. Výkonnostně nejlepší cyklista tohoto etapáku Rui Costa (UAE) stanul na 3. stupínku.

Sprinteři NTT v posledním dojezdu obsadili 8. a 9. místo. Barbero tudíž zůstal na konečné 6. příčce.

Roman Kreuziger dojel v hlavním poli a celkově mu jako druhému nejlepšímu z týmu patří 31. místo se ztrátou 2:19 na vítěze.