Pro čtvrteční časovku v Karlových Varech byla týmem vybrána trojice závodníků – Roman Lehký, Petr Klabouch a Richard Holec. Dva závodní okruhy nejrychleji objel Jakub OTRUBA, Roman LEHKÝ s časem 1:04:20 zaostal o minutu a 16 sekund, Richard HOLEC ještě o další 3 sekundy. Topforex tak na pódiu měl dvojnásobné zastoupení.

„Závodníky jsem vybíral s cílem pomoci jim k nominaci na Mistrovství Evropy. Což se doufám podařilo alespoň u dvou medailistů“, řekl k časovce sportovní ředitel týmu René Andrle.

Po časovce se tým přesunul do Plzně a v sobotu již kompletní sestava závodníků vyrazila na trať tréninkově, v neděli naostro. Při sobotní tréninkové vyjížďce se připojila i skupina sponzorů a přátel týmu a došlo i na oficiální focení s Akademií Romana Kreuzigera a k týmu se připojil i Zdeněk Stybar a Roman Kreuziger osobně. Do budoucna se otevírá možnost kooperace odchovanců Akademie a týmu Topforex-Lapierre.

Samotný závod byl dlouhý 12x16km, jel se na okruhu a vzhledem k tradičnímu spojení kategorií U23 a Elite měli naši jezdci jedinečnou možnost se potkat a srovnat se světovou špičkou zastoupenou i současným nejlepším cyklistou světa Peterem Saganem. Ten potvrdil svou dominanci a od začátku a po celou dobu jel pouze sám a s velkým náskokem. Naši jezdci se na pódiu v kategorii U23 tentokrát neobjevili.

Závod byl hodně těžký, našemu lídrovi (Richard Holec) se nejelo dobře, ze začátku zaváhal a zůstal v druhé části pelotonu. V první části jsme měli čtveřici závodníků, Palička a Březina ale brzo odpadli. Roman Lehký se dlouho dostával do pohody, byl sice vepředu, ale hodně sil ho stálo jedno krizové místo, když po úseku na větrné části okruhu odpadl a půl kola se dostával zpět. Pak už se nedovedl ve skupině 34 závodníků udržet. Zůstal tam pak jen Dominik Neumann, který ale letos jel již za kategorii Elite.

4.července bude mistrovské klání zakončeno časovkou družstev. O průběhu budeme informovat.