Tak například Marek Liška (16 let) vyhrál v květnu etapu na 42. ročníku Závodu míru nejmladších v Jevíčku, kde startovala elitní zahraniční konkurence. Šest cyklistů pak reprezentovalo na dvoudenních závodech v Srbsku. Marek zde obsadil 3. místo v bodovacím závodě.

Roman Kreuziger Cycling Academy (RKCA), jak zní oficiální název projektu, se pyšní i čerstvými mistry republiky - celkem sedm titulů vybojovali na dráze Marek Liška (sprint, týmový sprint společně s Karlem Macánem a Martiemn Volfem, 500 metrů s pevným startem), Nikol Soustružníková (16 let, sprint, 500 metrů p.s.) a Sára Peterková (14 let, týmový sprint s Markétou Macánovou, 500 metrů p.s.). Na dráze a  silnici posbírali mladí cyklisté ještě tři stříbrné a šest bronzových medailí.

Nikol uspěla i v závodě horských kol Aimtec Open Race, který v půlce června vyhrála.

“Nyní se chystáme na dráhové republikové mistrovství ve vytrvalostních disciplínách. Pak nás čeká  mezinárodní etapák Regionem Orlicka pro juniory a vybrané kadety. Jednáme i o startech v zahraničí, což by byl pro celý tým velký výkonnostní posun. S první půlkou sezóny jsme spokojení, ale pořád je co zlepšovat. A už nyní intenzivně řešíme posily pro další ročník,” vypočítává šéf akademie Petr Kubias.

“Jsem rád, že práce celého realizačního týmu a systematická podpora našich partnerů přináší výsledky. S Petrem jsem v pravidelném kontaktu, se závodníky jsem si osobně zatrénoval například při letošním mistrovství republiky v Plzni,” říká Roman Kreuziger, nejúspěšnější český silniční cyklista.

O akademii

RKCA vytváří jezdcům profesionální podmínky. Zajišťuje jim kompletní vybavení včetně kol Scott i špičkového oblečení Silvini. Mobilitu zprostředkovává Autobond Group. Tým akademie sestavuje individuální tréninkové plány. Mladí sportovci využívají i služeb maséra a fyzioterapeuta. RKCA také organizuje soustředění a hradí startovné.