Po včerejší první etapě, jíž byla časovka jednotlivců a kdy se vyskytly jisté potíže s určením výsledků, se dnes závodilo na 16,3 km dlouhém okruhu se startem a cílem v Popelíně, který museli cyklisté absolvovat 10x. Trasa byla zvlněná, suma výškových metrů měla hodnotu 1750. Vypsány byly tři sprinterské a tři vrchařské prémie.

Do etapy nastupoval z pozice vedoucího závodníka Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), v mladících byl nejlepší Michal Rotter (Favorit Brno) a v týmech Dukla Praha.

Okamžitě po startu se začalo atakovat s cílem dostat se do úniku. Teprve na 25. km se podařilo odjet dvojici Jiří Petruš (Topforex ATT Investments) a Mathijs de Leng z nizozemského Van Uitert – De Jonge Renne. Získali až 50 sekund náskok. Jenže pak si najel na čelo tým Favoritu Brno a po 50 km bylo vše zase pohromadě.

Následovaly další pokusy, ale vyšel až na 75. km Tomáše Schühlera z Lawi Stars Xeelo. Po dalších 10 km měl k dobru 50 sekund.

Po 100 km se k vedoucímu muži připojila trojice ve složení Martin Voltr (Topforex), Michal Procházka (Favorit Brno) a Jan Voneš (Dukla Praha). Jenže o pár kilometrů dál byli všichni pohlceni hlavní skupinou.

Následně vzala otěže závodu do rukou Sparta Praha a jejím přičiněním tempo závodu vzrostlo.

Na 125. km se zrodila rozhodující akce: z pelotonu odjela pětice závodníků ve složení Petr Fiala (Topforex), Vojtěch Modlitba (CK Příbram – Fany Gastro), Jaap Roelen (Van Uitert), Petr Hampl (Favorit Brno) a Jan Ryba (AC Sparta Praha).

A tenhle únik už vydržel až do cíle. Ve spurtu byl nejrychlejší Petr Fiala před Nizozemcem a Janem Rybou.

Do žlutého se po druhé etapě oblékl Petr Hampl.

Průběžně nejlepším týmem je Favorit Brno. Vrchařskou soutěž vede Richard Habermann (AC Sparta Praha). Bodovací soutěž Mathijs De Leng a do 23 let Jaap Roelen (oba Van Uitert).