Jeden důležitý poznatek hned na začátek: na čele celkové klasifikace jsou především ti, co jednotlivé závody vyhrávali, nebo obsazovali přední pozice. "Sběratelé" bodů za nimi letos zaostali. Má to dva důvody, bodové zvýhodnění jezdců na čelních pozicích v jednotlivých závodech a "vykrádání" bodových přídělů cyklisty ze zahraničí. Ti sice do celkové klasifikace českého poháru zasahovat nemůžou, ale body si připisují a tím o ně přicházejí domácí jezdci. Je to tak správně, když má Škoda Cup velice často silnou mezinárodní konkurenci. Konkurence pomáhá úrovni jednotlivých závodů.

Matěj Zahálka - ELKOV Kasper, který letos zvítězil se 188 body, otočil vývoj celkové klasifikace poháru až v závěru. V začátku vedl Michael Kukrle - ELKOV Kasper s prvními dvěma vítězstvími a potom jej vystřídal Daniel Turek - Felbermayr Simplon Wels, ten měl tři druhá místa. Turek vedl pohár ještě před posledním závodem, ale v Mladé Boleslavi chyběl a to ho připravilo o možnost bojovat o vítězství.

Druhý v pořadí Michael Kukrle - ELKOV Kasper (157b.) nejel, stejně jako třetí Daniel Turek (155b.) tři pohárové závody a o jeho druhém místě rozhodla první dvě vítězství.

Letos bylo první místo hodnoceno 60 body (u Kukrleho je za Mladou Vožici připsáno bodů 55!?) a druhé 45 body. To je správné, vítěz by měl být zvýhodněn. Za třetí místo se připisovalo bodů 35.

Na čtvrtém a pátém místě se umístili opět vítězové alespoň jednoho závodu, přestože oba dvakrát chyběli, vynesla je první místa do TOP5. A opět to byli jezdci týmu ELKOV Kasper, čtvrtý Adam Ťoupalík (138b.) vyhrál v Brně a pátý Dominik Neuman (128b.) v Hrabyni.

Šesté místo patří prvnímu jezdci, který absolvoval všechny pohárové závody (ale dvakrát nebodoval). Tím byl Karel Camrda - Topforex - Att Investments (113b.). Sedmé místo patří dalšímu z hradeckého týmu Jakubu Otrubovi (98b.).

Osmé místo si vysloužil jediný cyklista v pořadí, který bodoval ve všech pohárových závodech. Tím je Karel Tyrpekl z Topforex - Att Investments a posbíral 85 bodů. Deváté místo obsadil Richard Habermann - Ac Sparta Praha (82b.) Habermann jel pět pohárových závodů a bodoval jen dvakrát, ovšem v Kyjově to bylo vítězství a to ho vyneslo do první desítky celkového pořadí. Top desítku uzavírá Jan Bárta - ELKOV Kasper s 80 body.

Kompletní výsledky Škoda Cupu 2021 najdete ZDE

První místo, čtyři jezdci v TOP5 a šest v TOP10 to svědčí o obrovské převaze jezdců hradeckého týmu ELKOV Kasper v našem domácím pelotonu. Větší konkurenci jim dělá jen tým Topforex - Att Investments, ale ten bojuje proti naší jedničce převážně s jezdci kategorie U23. V soutěži mladíků patří tomuto týmu první místo, tři jezdci v TOP5 a pět v TOP10.

Topforex - Att Investments vyhrál pravidelnou účastí týmovou soutěž Škoda Cupu 2021, když dvakrát vyhrál pohárový závod, čtyřikrát obsadil místo druhé a jednou místo třetí a získal 335 bodů. ELKOV Kasper v týmech obsadil druhé místo s pěti pohárovými vítězstvími, ale v Blatné nebodoval a to rozhodlo, hradečtí získali bodů 328. Třetí místo v týmové soutěži putuje do Brna, TJ Favorit Brno nasbíral 131 bodů.