Red Bull - BORA - hansgrohe patří společně s týmy Jayco AlUla a Astana Qazaqstan mezi tři celky z nejvyšší divize, které si v přestupovém období zatím nejvíc polepšily. Devět lidí prozatím odešlo a o dvou není jisté, jak to s nimi bude. Mezi nimi jsou i hodně známá jména jako např. Maximilian SCHACHMANN (Soudal Quick-Step), Emanuel BUCHMANN (Cofidis) či Sergio HIGUITA (Astana Qazaqstan Team).
Z pohledu úspěšnosti v uplynulé sezóně ale přišla kvalitnější náhrada. A to jak vrchaři a etapoví jezdci, jako např. Giulio PELLIZZARI (VF Group - Bardiani CSF - Faizanè), Finn FISHER-BLACK (UAE Team Emirates) či Oier LAZKANO (Movistar Team), tak klasikáři. Vedle bratrů Micka a Tima VAN DIJKŮ a Jana TRATNIKA (všichni Team Visma | Lease a Bike) i Gianni MOSCONA (Soudal Quick-Step) také Laurence PITHIE (Groupama - FDJ).
Přestože Pithiemu je pouhých 22 let a v aktuálním přehledu soupisky na rok 2025, která má zatím jen 26 jezdců, je čtvrtý nejmladší, už prokázal dost důrazně svůj vysoký potenciál prosadit se v náročném klasikářském terénu včetně závěrečného zrychlení.
V roce 2021 prvním rokem mezi muži dokázal získat osm pódiových umístění, přičemž zcela dominoval na Baltic Chain Tour (2.2), kde za ním na konečném 3. místě dojel Tomáš Bárta (ATT Investments). V následujícím roce tenhle talentovaný Novozélanďan přidal dalších 11 pódiových umístění včetně dvou prvenství na dvojkových závodech. Rok 2023 už končil v závěru druhé stovky světového pořadí, když ho jeho mateřský tým Groupama - FDJ, kam se posunul z development týmu, začal posílat na z pohledu konkurence náročnější závody. Ubylo tím pádem pódiových míst (3), zato se dostavila cennější: 1. místo Cholet - Pays de la Loire (1.1).
Jeho postupný vzestup se nezastavil ani v tomto roce. V žebříčku UCI mu po sezóně patří 60. místo. Během 68 závodních dnů se 20x umístil v top deset, z toho 7x na pódiu. Nejvýš to bylo "pouze" jednou, ale stálo to zato: Cadel Evans Great Ocean Road Race (1.UWT). Navíc k tomu přidal jeden den držení dresu lídra závodu na Paris- Nice (2.UWT). Co ale bylo neméně důležité, střihnul si svou první Grand Tour, konkrétně Giro d'Italia (2.UWT), kde se dostal nejlépe na 4. místo ve sprinterské koncovce 11. etapy.
Co ale bylo možná úplně nejdůležitější, že ho tým nominoval na šest nejvýznamnějších jarních klasik, Milano - Sanremo počínaje a přes Okolo Flander na Paris - Roubaix konče. A právě ve Francii na Pekle severu dosáhl na svůj nejlepší výsledek, když za vítězným Mathieu van der Poelem dokončil při své premiéře na 7. místě.
Nedávno v rozhovoru pro Rouleur se svěřil se svými ambicemi navázat na jaře opět na velmi dobré výsledky z klasik a čelit jako rovnocenný soupeř velikánu jakým je Van der Poel: "Ambice mi nechybí. Chci soutěžit s Van der Poelem," řekl a dal najevo, že touží uspět na těch největších závodech.
"V letošním roce bylo hodně zklamání, protože jsem tak strašně chtěl vyhrát a chtěl jsem potěšit tým," řekl Novozélanďan. „Vždy to pro mě ale bylo ‚co mohlo být‘. Možná je to zkušenost, že si ta malá "vítězství" moc neužívám. Ale kdybyste mi na začátku sezóny řekli, že vyhraju závod WorldTour, skončím sedmý v Roubaix nebo obléknu žlutý trikot v Paříži-Nice, okamžitě bych to bral."
Pithie si pochvaloval i zvýšenou vnitřní konkurenci v jeho novém v týmu. „Když jste na vysoké úrovni a vaši spolujezdci kolem vás jsou také na vysoké úrovni, budete se navzájem posouvat nahoru. Není to ale tak, že bych si myslel, že budu jen já lídr a prorazím si cestu Belgií. Rád zapracuji i pro jiné lidi.“
Přesto ale myslí silně i na vlastní ambice. „Sanremo je místo, kde to pro mě všechno začíná, pokud jde o velké klasiky. A pak Roubaix. Roubaix může být občas trochu loterie, ale právě teď je Van der Poel nejvýš a dominuje monumentům. A já s ním opravdu chci soutěžit. Vím, že je to ambiciózní plán a já jsem hodně mladý, ale někde se začít musí.“