Poslední etapa se jela na okruhu ve Stavangeru. Měřila 124 km, nastoupalo se při ní 1460 metrů a vypsány byly čtyři vrchařské prémie. Cíl byl po rovině, jíž předcházelo velmi mírné klesání.

Do denního úniku se dostalo sedm lidí a tentokrát v něm měli své zástupce i dva World týmy INEOS Grenadiers (Kim Heiduk) a Lidl-Trek (Natnael Tesfatsion). Po dvou pobytech Filipa Řehy a jednom Matúše Štočka v předešlých etapách tady tentokrát propagoval dres ATT Investments Jakub Otruba, který byl suverénně nejlépe postaveným závodníkem v průběžném pořadí, když na vedoucího Axela Laurance (Alpecin-Deceuninck) ztrácel 1:10 min.

Muži v úniku se stihli podělit o body ze tří vrchařských prémií, Jakub ale nepatřil k nejpilnějším sběratelům. Ale i ten, který všechny tři vyhrál, tedy Wilksch z Tudoru, nemohl ohrozit vedoucí postavení Eirika Vanga Aase z norské reprezentace ve vrchařské soutěži.

Únik byl dostižen poměrně brzo, už 35 km před cílem, balíkem, v němž se dost ostře závodilo. O necelých deset kilometrů dál se z čela utrhla velmi silná patnáctka jezdců, v níž byli mj. muž ve žlutém, ale také Wout van Aert (Visma/Lease a Bike), Mathias Vacek (Lidl-Trek) či Adam Ťoupalík (TDT-Unibet). Z ní nedlouho poté odjel týmový kolega Van Aerta Per Strand Hagenes a vydržel v sólovém představení až do mety 8 km před cílem.

Hned nato zaútočil Mathias Vacek a odvezl s sebou jen dva lidi: Laurance a druhého muže průběžného pořadí Barta Lemmena (Visma/LaB). Ani jeden mu nešlápl, i tak to Mathias dotáhl až k jednomu kilometru.

Pak se přiřítila početná skupina vedená jezdci Uno-X, kteří také vytvořili nejlepší pozici pro svého žolíka v podobě matadora Alexandera Kristoffa. A ten to tentokrát a na poslední pokus zvládl.

Zprvu to vypadalo, že se na něj dotahuje Pavel Bittner, ale postupně začal tuhnout, takže v cíli byli lepší ještě další dva soupeři: včerejší vítěz Jordi Meeus a super hvězda Wout van Aert.

"Od začátku to bylo super rychlé, ale tým opět odvedl opravdu dobrou práci. Ve sprintu jsem se snažil, co nejlépe to šlo, ale neměl jsem takovou rychlost, abych Kristoffa předstihl," uvedl Pavel na sociálních sítích.

Nakonec tedy bojovná etapa nějakou zásadní paseku v konečném pořadí nenadělala. Na prvních čtyřech místech se nezměnilo nic. Mathias Vacek byl tedy klasifikován na 4. místě coby nejlepší v kategorii U23.

Druhým nejlepším českým jezdcem byl Jakub Otruba na 23. místě s odstupem 2:06 min. Filip Řeha obsadil ve vrchařské soutěži 2. místo.