Dnes se jelo z Niepołomice do Nowy Targu a na 142 km čekala příležitost v podobě tří rychlostních a tří vrchařských prémií. Po poslední z nich zbývalo do cíle 24 km v mírně zvlněném terénu. Posledních 5 km bylo v podstatě po rovině.

Do etapy nastoupil v dresu vedoucího závodníka Michal Schlegel (Elkov-Kasper) s náskokem 11 vteřin na Adama Stachowiaka (Mazowsze). Tým Elkov-Kasper vedl soutěž týmů a i dres nejlepšího vrchaře byl v držení českého cyklisty. Byl jím Petr Klabouch z Topforex ATT Investments.

V průběhu etapy se vytvořil šestičlenný únik, v němž nebyl nikdo z českých cyklistů. Elkov-Kasper jako tým, jenž měl v držení dres vedoucího muže průběžné klasifikace a zároveň vedl i týmovou soutěž, si únik pohlídal a bylo především jeho zásluhou, že byl dojet zhruba 5 km před cílem.

Závěr pak už byl o sprinterech. Z Čechů nejlépe Alois Kaňkovský na 7. a Daniel Babor (Tufo Pardus Prostějov) na 13. místě.

Únik nebylo lehké sjet, ale pár kilometrů před cílem se to povedlo. Michal Schlegel mi potom pomáhal udržet si co nejlepší pozici do spurtu. Nakonec jsme zůstali lehce zavření a nepodařilo se v koncovce úplně prosadit. Hlavním cílem však bylo udržet před poslední etapou vedoucí dres pro Michala a to se podařilo,“ okomentoval závěr etapy Alois Kaňkovský.

Drobné vteřinové rozdíly mezi třemi početnými skupinami se vytvořily až v technickém závěru, kdy se jelo přes několik kruhových objezdů, a zároveň kdy měli někteří cyklisté už odpracováno.

Důležité bylo, že ani vteřinu neztratil Michal Schlegel a udržel průběžné vedení o 16 vteřin před Pawlem Cieslikem z Voster ATS. Jakub Otruba klesl o jednu příčku na průběžné 7. místo, na Michala Schlegela ztrácí 32 vteřin.

I Petr Klabouch udržel červený dres pro nejlepšího vrchaře, byť se k němu na 3 body přiblížil Marcin Budzinski z Mazowsze, který byl součástí denního úniku.

V třiadvacítkách je stále z Čechů nejlepší na 5. místě Tomáš Jakoubek o jednu pozici před Karlem Camrdou (oba Topforex ATT Investments).

Elkov-Kasper vede i po dnešní etapě soutěž týmů 35 vteřin před Mazowsze. Topforex ATT Investments je stále 6. (+1:47), Tufo Pardus Prostějov 18. (+7:25) a Cycling Academy Trenčín 21. (+11:28).