„Zažil jsem už lepší dny. Dělal jsem, co jsem mohl. Po středečním pádu jsem z toho vytěžil maximum,“ řekl Pedersen po dojezdu závodu. Později se mu to trochu rozleželo v hlavě a v příspěvku na Instagramu přiznal, že si nevedl zrovna chytře: Nejenom, že moje tělo nebylo stoprocentní, navíc jsem nejel nejchytřejší závod v životě... Samozřejmě jsem doufal v jiný výsledek mého úniku. měl jsem se vrátit zpět do pelotonu? Ano, měl, ale to je teď snadné říct. Všichni jsme lidi a občas děláme chyby. Změnilo by to můj výsledek? Nejspíš ne... Ale vadí mi, že jsem závodil hloupě.    

Pedersen byl aktivní už více než 100 kilometrů před cílem, do dlouhého úniku se snažil dostat opakovaně. Nemůže tedy tvrdit, že by ujel nečekaně a prostě se jen snažil využít situace. Vzhledem k potlučenému tělu si chtěl udělat bezpečnostní náskok před nejdůležitějšími hellingy. Ujel společně s Giannim Vermeerschem z týmu Mathieu van der Poela Alpecin-Deceuninck. Předloňský mistr světa na gravelu se s Pedersenem párkrát protočil, protože belgickému celku situace náramně vyhovovala. Dánský cyklista však nenajel potřebný náskok. „Doufal jsem, že náskok bude trochu větší, abych ve stoupáních neztrácel příliš na špičkové jezdce. Tento plán ale nevyšel. Když se ohlédnu zpět, měl jsem to udělat jinak. I když o špičkový výsledek vlastně nikdy nešlo.“

Pedersen byl dostižen útočícím Van der Poelem při druhém průjezdu Oude Kwaremont, 55 kilometrů před cílem. Mistr světa z roku 2019 se udržel ve vedoucí skupině až do Koppenbergu, kde byl jedním z mála závodníků, kteří dokázali obávaný helling vyjet na kole. Na vrcholu byl třetí za suverénním Van der Poelem a Matteem Jorgensonem. Jenže pak se začal propadat skupinami a dokončil na 22. místě. 

1154981191.jpg

Steven de Jongh, sportovní ředitel týmu Lidl-Trek, svému lídrovi nic nevyčítal, všichni totiž počítali s tím, že po pádu na Dwars dozor Vlaanderen je nemožné zajet dobrý výsledek. „Po středě už byly naděje vlastně zmařené,“ řekl jasně. „Mads naznačil, že se necítí super. Odpadal ve všech stoupáních, nemohl podat dostatečný výkon.“

Roubaix je poslední jarní příležitostí

Pedersen se celé jaro snažil vyladit formu na tři monumentální klasiky Milán-Sanremo, Kolem Flander a Paříž-Roubaix. V Itálii si vedl dobře, ale zradil ho jeho jinak velmi dobrý spurt a skončil čtvrtý, úspěch ve Flandrech mu sebral pád a tak už zbývá jen Roubaix. Loni zde dosáhl svého nejlepšího výsledku, když dokončil na čtvrtém místě. V minulosti míval vždy lepší výsledky na Kolem Flander, ale teď doufá, že bude schopný bojovat o vítězství. 

„Mám sedm dní na zotavení. Myslím, že v neděli bych měl být schopen být stoprocentní,“ věří osmadvacetiletý cyklista. De Jongh doufá, že mu před Roubaix k nejlepší možné formě pomůže i dlouhý únik na Flandrech. „Nechtěl skončit anonymně patnáctý nebo dvacátý. Stejně nemohl držet krok se špičkovými jezdci. Doufejme, že to byl dobrý trénink na Roubaix.“

Tým Lidl-Trek věří, že na Roubaix mají jeho závodníci větší šanci uspět, protože na rovinatých dlážděném sektorech by se mělo dařit Jonathanu Milanovi a dá se zde lépe taktizovat než ve Flandrech. V sestavě amerického celku by neměl chybět ani český mistr Mathias Vacek.