Tereza vlastní dva duhové trikoty pro světovou šampionku v kategorii juniorek. Zlato získala v časovce a v cross country MTB. O 10 let později přidala ještě titul evropské mistryně v maratonu. Během své kariéry 5x vyhrála český mistrák v MTB. Tak všestrannou závodnicí byla Tereza Vlk Huříková. Přes dvě sportovní dekády představovalo kolo její největší vášeň. Avšak zdravotní komplikace a v neposlední řadě také rodinné radosti a povinnosti odsunuly profesionální cyklistiku na druhou kolej.

Za to, že Terezu vidíme opět na startu cyklistických závodů do jisté míry může Přemek Novák, který již 4. rokem vede závod  L’Etape Czech Republic. To, že svou práci dělá dobře, dokládá fakt, že se každý rok na Strahově postaví na start několik tisíc cyklistů a cyklistek, aby zažili atmosféru Tour de France a závodili na kompletně uzavřených silnicích. Přemek Novák sám propadl silniční cyklistice, kromě zahraničních L’Etape ve Slovinsku či Francii si střihl chorvatské tříkilo Istria 300 a pro komunitu L’Etape pořádá během roku švihy po celé republice či kemp na Mallorce.