V závěrečné etapě se předpokládal hromadný dojezd. Takže to byla šance pro ty, kteří nevynikají v jízdě v kopcích. Tedy i pro Pavla Bittnera, který tady vyhrál etapu úvodní.

A pak šlo o to, zda tým Pavla Bittnera, tedy dsm-firmenich PostNL bude usilovat o to, aby jejich lídr na celkové pořadí Max Poole smazal 5vteřinovou ztrátu na průběžného lídra Seppa Kusse. Svou roli tedy mohly sehrát i bonifikace na jediné rychlostní prémii a poté - spíše ovšem hypoteticky - v cíli.

Etapa to nebyla rovinatá, ale pro profesionály nikoli přespříliš profilově obtížná. Na 156 km 1700 výškových metrů, přičemž většina z nich se načetla v prostřední části etapy a poslední stoupání dlouhé 3,7 km s průměrným sklonem 4,5% mělo vrchol 18 km před cílem.

Brzo po startu odjeli tři lidi a dva z nich, Patrick Gamper (Red Bull - BORA - hansgrohe) a Michael Leonard (INEOS Grenadiers), byli dostiženi ani ne 500 metrů před cílem. Takže z bodů na rychlostní prémii coby příležitosti pro Maxe Poola sešlo. On sám se pak na hranici posledního kilometru ocitl na čele, ale byl to jen pokus, v jehož úspěch asi ani on sám nevěřil.

Sprinterské finále proběhlo tak, že tentokrát měl Pavel skvělý leadout od týmového kolegy, ovšem zpoza jeho bicyklu první zaútočil stejně jako v první etapě Iván García Cortina (Movistar). Jenže Pavel mu šel okamžitě do háku a z jeho závětří včas akceleroval k poměrně jasnému vítězství. Neměl na něj ani stejně jako v úvodní etapě druhý v cíli Giacomo Nizzolo.

"Opravdu nevím, co říct, tento týden byl opravdu neskutečný. Před pár dny jsem získal své první vítězství a vyhrát znovu je opravdu skvělé," svěřil se po etapě Pavel Bittner, který navíc vyhrál i bodovací soutěž!

Sepp Kuss se stal celkovým vítězem o 5 vteřin před Maxem Poolem a o 34 před Finn Fisher-Blackem (UAE Team Emirates). Max Poole se stal nejlepším mladíkem, vrchařskou soutěže vyhrál Diego Pablo Sevilla (Polti Kometa), v týmech byl nejlepší o jedinou sekundu Team Visma | Lease a Bike před UAE Team Emirates.