151 km a 2 tisíce výškových metrů. Okruh cca 17 km 9x. Mezi 50. a 120. km tři sprinterské a pět vrchařských (1,9 km, 4,4%) prémií.

Do denního úniku se po 30 odjetých kilometrech vydala trojice. Stüssi (Vorarlberg) vyhrál všechny rychlostní, Kabas (Hrinkow Advarics) všechny vrchařské. Takže do třetí etapy oblékne příslušný dres. Odstup kontroloval především tým s průběžným lídrem, tedy Lidl-Trek Future, což jim sebralo dost energie do závěru. Na sjíždění se posléze podíleli i kluci z ATT Investments.

Nakonec ale etapa dospěla do hromadné koncovky. Čas vítěze získalo 90 lidí. Vítězem se stal Seppe Van den Boer z cyklokrosového týmu Baloise-Trek Lions, kterému teprve v listopadu bude 19 let. Double na stupních vítězů zajistil pro belgický tým obhájce loňského prvenství Pim Ronhaar.

Z českých jezdců byl nejlépe klasifikovaným na 30. místě opět Filip Řeha. Kromě Jirky Petruše a Jana Bittnera, kteří se tu rozjíždějí po dlouhodobějších zdravotních komplikacích, všichni ostatní získali čas vítěze. O tom, jak se jelo, vypovídá i průměrná rychlost vítěze, která neměla daleko ke 44 km/hod.

Na tomto závodě se neberou bonifikace, takže sice vítěz etapy jde do průběžného vedení, ale čas má totožný jako 84 dalších závodníků. Stejný součet umístění má na průběžném druhém místě spolujezdec Michaela Kukrleho (na snímku) Patryk Stosz, v etapě pátý, takže v další etapě poveze zelený dres. Rakouský tým drží i žlutý, který tu patří nejlépe postavenému Lucemburčanovi, jímž je Tom Wirtgen (9.).

Mezi těmi se stejným časem je i pět českých cyklistů, tedy Filip Řeha, Michal Schuran, Karel Camrda a Jan Kašpar (všichni ATT Investments), jakož i Michael Kukrle (Felt-Felbermayr).

V pátek je na programu profilově jasně nejtěžší etapa letošního ročníku, takže předpokládejme značné lámání chleba. Vše by měla dokonat sobotní časovka. Nedělní, profilově nejlehčí závěrečná etapa by teoreticky měla jen potvrdit výsledky po časovce. Takže začíná jít do tuhého.