Závod měřil 154 km a jel se na okruhu, který museli cyklisté absolvovat sedmkrát, přičemž nejnižší bod trati byl umístěn 7 a nejvyšší 86 metrů nad mořem. Zájem o účast byl enormní a pořadatelé nakonec vyhověli 29 týmům, které měly možnost postavit po 6 lidech. Jelo se za slunečného počasí, v úvodu při 11 stupních a vítr po celou dobu škodil jen minimálně. Výsledkem byl rychlý, ale také hodně nervózní závod opepřený řadou pádů. I tak však dorazilo do cíle ve stejném čase 114 lidí.

S výjimkou Dominika Neumana byli mezi nimi z českých cyklistů všichni cyklisté Elkov-Kasper (Kaňkovský, Otruba, Zahálka, Kukrle, Schlegel), Dan Turek (Felbermayr) i Vojta Řepa (Kern Pharma). Z Topforexu mírně zaostali Martin Voltr i Jiří Petruš. S ním dorazil do cíle i Václav Šňupárek z Novo Nordisk Development.

Jirka se připletl v posledním okruhu do pádu, nic se mu nestalo, ale do cíle už dojel volněji. Sportovní ředitel týmu Petr Kaltofen chválil celý tým a u Martina Voltra navíc poznamenal, že jel výborně, že má úžasný tah, takže na to, že mu je teprve 19 let, se uvedl velmi dobře.

Topforex postavil mix zkušenějších a mladíčků a zároveň typů vhodných to tohoto terénu: na jedné straně Petruš, Štoček a Bárta, na druhé Hetfleiš, Janoš a Voltr.

K závodu Petr řekl: „Nechali se ujet tři lidi. Peloton je držel na dvou minutách. Na čele pelotonu pracovali cyklisté Vini Zabú, kteří chtěli dovést Mareczka do hromadného spurtu. Hned za nimi byli srovnáni naši kluci. Snažili se maximálně chránit Tomáše Bártu. Jirka Petruš v pozici kapitána tým perfektně ze sedla bicyklu koučoval. Všichni kluci odvedli velmi dobrou práci. V samém závěru provezl městem Tomáše Bártu na svém zadním kole Matúš Štoček a připravil mu tak výbornou pozici do závěrečného spurtu.“

Zleva: Štoček, Janoš, Voltr, Hetfleiš, Petruš, Bárta

Druhým nejlépe klasifikovaným Čechem byl Alois Kaňkovský z hradeckého Elkov-Kasper na 26. místě: „Typický Umag. Hodně lidí, mladí kluci, rovina, spousta a mnohdy dramatických pádů. První kolo se závodilo, pak nechalo Vini Zabú odjet tři lidi, nato se jelo jen tempo, takže všichni se drželi pohromadě a o to to bylo horší. Kdyby se víc závodilo, tak se to víc nadělilo a byl by větší pokoj. Takhle se vymýšleli zbytečnosti a bylo to hodně nebezpečné. V takové situaci uvažujete, zda na prvním závodě sezóny stojí za to zbytečně moc riskovat. Vedle mě v balíku spadnul Dominik Neuman, má asi zlomenou ruku a nějaké poškozené zuby. V závěru jsem najel na předposlední kruháč v relativně dobré pozici na zhruba 10. místě, ale přes chodník tam skočili dva Francouzi a narvali to do balíku, takže jsem to musel hasit. No a pak už bylo jedno, jestli budu spurtovat o desáté místo nebo dojedu takhle.“

Zleva: Schlegel, Kukrle, Zahálka, Otruba, Neuman, Kaňkovský

Kdo to v balíku nezažil, asi se úplně nevžije. Nejspíš o to víc vyniká 3. místo Tomáše Bárty.

Sportovní ředitel týmu Felbermayr Simplon Wels Andreas Grossek: ′′S výkonem týmu jsem spokojen. Naši jeli aktivně, velmi dobře spolupracovali, a to je pro další závody optimistické zjištění."