Nejdůležitějšími body kongresu byly změny stanov UEC, mezi kterými byly např. elektronické volby, změna možnosti odvolání vrchních představitelů UEC a mnohé další úpravy. Velká diskuze se vedla také nad možností účasti ruský a běloruských sportovců na vrcholných evropských akcích. Dále pak byla na programu běžná agenda výročního kongresu, jako je prezentace výroční zpráva z roku předchozího včetně finanční hospodaření, výhled na další rok(y), schvalování rozpočtů, představení následujících šampionátů a mnohé další dozorčí a schvalovací činnosti.
„Pořádání takové akce je pro nás velmi významné a jedná se o velký diplomatický úspěch české cyklistiky na evropské úrovni. To, že jsme v Praze přivítali zástupce všech federací s výjimkou ruské a běloruské, nám pomůže zvýšit povědomí naší cyklistiky v Evropě a prosazovat naše zájmy uvnitř UEC,“ řekl Petr Marek, prezident ČSC.
Kongresu se kromě celého vedení UEC včetně jejího prezidenta Enrica Della Casa účastnil také prezident mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient.
„Velmi si vážíme aktivity Českého svazu cyklistiky při pořádání takto důležité akce. Česká cyklistika se již dlouho pohybuje na vrcholu evropské špičky, ostatně v roce 2022 se umístila na 5. místě mezi evropskými zeměmi podle bodů rankingu, což jen podtrhuje její význam. Pořádání velkých evropských akcí a závodů v Česku také není výjimkou. Bereme Český svaz cyklistiky jako silného partnera a děkujeme Petru Markovi a celému jeho týmu za skvělou práci, kterou dlouhodobě odvádí,“ uvedl Enrico Della Casa, prezident Evropské cyklistické unie (UEC).
Partnerem akce byla také společnost ŠKODA AUTO a.s., která jakožto český výrobce automobilů poskytla shuttle servis pro všechny delegáty.