První dopolední půletapa 32. ročníku Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques měřila pouhých 75 km a cyklisté při ní nastoupali 250 výškových metrů. Takže čas vítěze získalo 146 ze 153 startujících. Prosadili se pochopitelně sprinteři. Vyhrál Patryk Stosz z Voster ATS.

V průběhu etapy byli aktivní mladíci z Topforexu, kteří bodovali na dvou ze tří prémií: Jiří Petruš, který v dvoučlenném úniku projel prémií na 2. místě, a Matúš Štoček jednu ze dvou speciálních prémii dokonce vyhrál.

Bittner se dostal po etapě do čela klasifikace mladíků před Bártu z Topforexu. O modrý dres nejlepšího v této soutěži se tu může ucházet 77 cyklistů.

Jiří Petruš se díky bonifikačním vteřinám posunul po etapě na 5. místo průběžné klasifikace.

Všichni Češi jakož i Štoček si připsali čas vítěze.

Jde o závod nejnižší kategorie UCI (2.2) a startuje na něm 26 šestičlenných kontinentálních, národních a klubových celků. Mezi nimi Elkov Kasper v sestavě Bárta Jan, Ťoupalík Jakub, Kaňkovský, Kukrle, Neuman, Zahálka, Topforex ATT Investments v sestavě Petruš Jiří, Klabouch, Fiala, Štoček, Jakoubek, Bárta Tomáš a v záložním týmu DSM Pavel Bittner.

Z pohledu národností převažují samozřejmě Poláci (42), jen o 10 méně je tu Nizozemců a 13 je tu Němců.

Čtyři z pěti etap jsou vyloženě spinterské. Výjimkou je předposlední, páteční. Jednak měří 213 km a závodníci při ní nastoupají přes 1800 metrů. Přičemž většina z výškových metrů je koncentrována do poslední čtvrtiny etapy, kdy rychle po sobě následuje 7 sice kratších, ale středně náročných stoupání, takže tohle je příhodné i pro klasikáře.