Dramatičtější záplatku přinesla až druhá polovina závodu. To odjel Němec Lenné z klubového Berthold RadTeam a brzo nato si ho dojel Jonáš z LAWI Stars – Giant. Po zhruba dvou dalších okruzích se na ně dotáhla pětice ve složení Tyrpekl (Topforex ATT Investments), Kalojíros (CAT Trenčín), Schühler (LAWI), Schuran (Sparta) a Mai (Berthold).

V průběhu 9. okruhu se za nimi vydala sedmička, v níž byli Štoček (Topforex), Zahálka (Elkov Kasper), Křenek (Favorit Brno), Říman (Auto Škoda MB), Benz-Kuch (KED Stevens), Reisig a Wiele (oba Team schnelleStelle).

Při nájezdu do 10. okruhu měla vedoucí skupina náskok 1:32 na druhou a 2:25 na peloton, vedený téměř kompletní sestavou Topforexu.

Nájezd do předposledního okruhu přinesl změnu v tom, že vedoucí skupina měla už jen 22 sekund na stíhací skupinu, v níž chyběl Němec Wiele. Zrychlil i peloton stále vedený cyklisty Topforexu, jeho ztráta činila 1:34.

Hned v první části 11. okruhu se obě čelní skupiny spojily. Ve stoupání atakoval Zahálka a skupinu zredukoval na 8 lidí. Při nástupu měl na zadním kole nalepené oba závodníky Topforexu Tyrpekla a Štočka.

Matúš Štoček a Petr Fiala

Do závěrečného kola najela na čele 8členná skupina, v níž z českých cyklistů, resp. českých týmů byli Zahálka, Štoček, Tyrpekl, Schuran, Schüchler a Kalojíros. Trhal se i peloton, na špici odtržené skupiny jel vysoké tempo Camrda z Topforexu v červeném dresu vedoucího závodníka seriálu v kategorii do 23 let a průběžně 3. muž absolutního pořadí.

Zahálka v profilově náročnějších pasážích opět útočil a řadu konkurentů uvedl do potíží. Což ale prvořadě neplatilo pro Štočka. Nikdo však neodpadl.

Peloton čítal už jen 50-60 lidí a na špici byl stále velmi aktivní Camrda, kterému se znovu podařilo odpojit tentokrát 8člennou skupinu. Což byl signál pro to, aby dvojice Topforexu v první skupině začala jet pasivně, takže Zahálka začal být ve svém snažení dost osamocen.

První skupina však dokázala udržet náskok až do cíle, přestože odstup od dalších pronásledovatelů byl zcela minimální. Ve spurtu se prosadil Matúš Štoček z Topforex ATT Investments. Druhý dojel Matěj Zahálka z Elkov Kasper a třetí Michal Schuran z AC Sparta Praha.

Karel Camrda udržel vedení v kategorii U23. Na 2. místě je týmový kolega z Topforexu Karel Tyrpekl a 3. Richard Habermann ze Sparty.

V absolutním pořadí je stále lídrem Daniel Turek (Felbermayr Simplon Wels) před Michaelem Kukrlem (Elkov Kasper), přestože ani jeden z nich dnes nestartoval, a Karlem Camrdou.