Jelo se opět na okruhu. Celkem 150 km s převýšením 1136 metrů. V každém okruhu jedno kilometrové stoupání blížící se k 7%, které se jelo 6x. Ve čtyřech případech to byla i vrchařská prémie.
Z denního úniku všechny VP vyhrál Luca Dresßler (Lotto Kern-Haus PSD Bank), ale stejně mu to na vrchařský dres, který už měl jistý Maximilian Kabas (Hrinkow Advarics), o pět bodů nestačilo.
Uprchlíci byli dostiženi a čas vítěze nakonec získal bez šesti lidí kompletní peloton. Mladíkům z rozvojového Lidl-Trek Future se podařil husarský kousek, když obsadili kompletní stupně vítězů.
Podruhé za sebou vyhrál Švéd Jakob Söderqvist (20), ale ani jemu to nestačilo na zisk dresu nejlepšího v bodovací soutěži. Na prvního Pima Ronhaar mu chybělo 11 bodů. Druhý v etapě dojel Němec Tim Torn Teutenberg (21) a třetí Ital Matteo Milan (21).
Na konečných výsledcích etapa pranic tedy nezměnila. Celkovým vítězem se stal Nizozemec Pim Ronhaar (Baloise-Trek Lions) před Švýcarem Lukasem Rüeggem z Vorarlbergu, vítěze týmové soutěže, a Irem Liamem O´Brienem (Lidl-Trek Future), který se tak stal nejlepším jezdcem do 23 let. Druhé místo v soutěži mladíků obsadil další z jezdců devo týmu Lidl-Trek Lucemburčan Mats Wenzel, který byl vyhlášen nejlepším lucemburským závodníkem.
Z českých jezdců dopadl nejlépe Filip Řeha (ATT Investments), který obsadil konečné 15. místo. Byl to také on, kdo zaznamenal v Lucembursku nejlepší etapové umístění, když v časovce obsadil velmi dobré 8. místo. V ní o místo za ním byl klasifikován Michael Kukrle (Felt-Felbermayr). V profilově nejtěžší etapě dojel Karel Camrda 12. a Michal Schuran 15. (oba ATT Investments). Tím je výčet umístění do top 20 kompletní.
Pokud bychom porovnali výsledky ATT Investments s Felt-Felbermayr, pak se rakouský tým může pochlubit 2. a 5. místem Patryka Stosze v úvodních dvou etapách. V té poslední do boje o prvenství nezasáhl, protože 2 km před cílem tvrdě havaroval a putoval na ošetření do nemocnice. Kromě Stosze tu jeli na domácího Toma Wirtgena. Ten zaznamenal v etapě 7. místo a pak třikrát do dvaceti. Celkově mu patří 9. místo coby druhému nejlepšímu Lucemburčanovi. A pochopitelně nezapomeňme na velmi dobrou časovku Michaela Kukrleho.
ATT Investments nepřijelo do Lucemburska v nejsilnější sestavě. Zbrojí především na následující dva etapáky Okolo Řecka (2.1) od 15. do 19. května a Okolo Norska (2.Pro) od 23. do 26. května. Vrcholnou ambicí bylo umístění v top ten, k čemuž se měli odpíchnout především v třetí, profilově nejtěžší etapě, takže 12. místo Karla Camrdy, na kterého tým pracoval, nesplnilo úplně očekávání. Do sprinterských koncovek tu ATT neměl lidi, jelikož ti, kteří by takovou roli za normálních okolností plnili, tedy Jirka Petruš a Jan Bittner, se tu rozjížděli po dlouhodobější rekonvalescenci způsobenou zraněními.
Tudíž nejcennějším profitem je výkonnost, kterou předvedl Filip Řeha (na ilustračním snímku) především v časovce, a kvalitní závodní kilometry, které tu všichni v náročné konkurenci absolvovali a z nichž by měli těžit v dalších, pro tým významnějších závodech.