Vypadá to, že Šimon Vaníček chytá příležitost, kterou dostal od letoška v ATT Investments, pořádně za pačesy. Když pomineme jeho suverénní vítězství na domácí a mimo kalendář UCI stojící RBB Tour, tak se v závodech UCI postupně zastřeluje kolem středu terče. Dnes byl nejblíže, když ve spurtu druhé etapy Ronde de l'Oise (2.2) spurtoval na 3. místě.

Byl 12. na GP Adria Mobil (1.2), 11. v etapě při Tour of Norway (2.Pro), 10. v etapě Okolo Bretaně (2.2), 5. v etapě Okolo Rhodosu (2.2) a nyní tedy konečně stupně vítězů.

"Cílem bylo sbírat bonusové vteřiny na prémiích, jenže vždycky byl někdo odjetý, takže to se nepovedlo. Druhým cílem bylo prosadit se ve spurtu, buď já nebo Dominik. Etapa byla poměrně klidná a pořádně se začalo závodit až 40 km před cílem, kde byly čtyři větší kopce, z toho dva kousek před cílem. Ale žádné velké dělení tady nenastalo, nám se dařilo jet dobře pozičně. V závěru se mi podařilo v zatáčkách dostat na dobrou pozici do sprintu. Bohužel posledních 100 metrů jsem byl trochu zavřený od dvou přede mnou, navíc mi pozdější vítěz málem vypletl přední kolo. S třetím místem jsem hodně spokojený, ale přeci jen to trošku zamrzí, když je to takový kousek od vítězství," řekl k etapě Šimon Vaníček.

"Třetí místo v téhle konkurenci ve Francii je pecka. Po odstoupení Bartosze Rudyka jsme se zaměřili právě na Šimona, který byl průběžně sedmý. Jednak na prémiích a potom v cíli. Poslední tři kilometry byly převážně z kopce a Šimon je ten, který se to tam nebojí poslat a je přitom velmi dobře technicky vybavený. Kluci mu připravili velmi dobrou pozici a bylo z toho tohle výborné umístění," doplnil Jarda Friede.

Vítěz etapy Daniel Skerl (CTF Victorious) si ve spurtu nepočínal zrovna vzorně, takže jak druhý v pořadí zkušený sprinter Pierre Barbier (Philippe Wagner/Bazin), tak Šimon podali protest, protože je oba ohrozil a k pádu bylo hodně blízko. Ale rozhodčí protest zamítli.

Druhým do spurtu byl určen Dominik Neuman a ten po včerejším 9. zaznamenal dnes 12. místo. Ostatní tři kluci, tedy Jirka Petruš, Jan Kašpar a Filip Řeha pracovali pro oba kolegy, kteří byli do etapy určenými lídry.

Šimon se díky 4vteřinové bonifikaci posunul na průběžné 5. místo. Na vedoucího závodníka Novozélanďana Lewise Bowera (Equipe continentale Groupama-FDJ) ztrácí 5 sekund

Milan Kadlec (devo dsm-firmenich PostNL) etapu po pádu nedokončil.