Klasifikováni byli ještě dva cyklisté Favoritu Brno (Hampl, Procházka) a po jednom z Topforex Lapierre (Řepa), Sparty Praha (Jan Stohr), Mapei Merida Kaňkovský (Bittner) a CK Příbram (Schuran). Z Elkov-Kasper to byli kromě Zahálky ještě Neuman, Ťoupalík, Otruba a Hník. Zbylých 48 buď nedokončilo nebo bylo odvoláno pro překročení časového limitu.

Závod se jel částečně ve vojenském újezdu Brdy a původním plánem byla trasa o délce 140 km, která však byla v půlce závodu po protestech některých týmů ohledně počtu defektů a zlému stavu silnic pro doprovodná vozidla zkrácena na 110 km. Úroveň a délka tras domácí nejvyšší soutěže tak má i nadále sestupnou tendenci.

Na start se postavilo 64 závodníků, kteří vyrazili do závodu s výraznými gravelovými úseky. Zhruba 20 kilometrů po startu v místě, kde byly jen zbytky asfaltu a dlažby, se oddělilo 25 jezdců, kteří věděli, že je nutné být na čele, a to včetně kompletního týmu Elkov Kasper.

Skupina tak dále aktivně pokračovala prvním technickým kolem s délkou 60 km a při průjezdu do druhého 50 km okruhu se dozvěděla, že to bude v závodu také okruh poslední.

Kvůli defektům, pádům (těžší postihl Jakuba Ťoupalíka z Topforex-Lapierre) a relativně vysokému tempu, které povrch dovoloval, zůstalo postupně na čele 16 závodníků s početným zastoupením polských týmů Wibatech a Voster.

Postupně došlo k několika pokusům o únik, v nichž byl aktivní Jakub Otruba nebo Karel Hník. Pokusy úspěšně likvidoval Polák Paterski, který následně v technickém sjezdu zaútočil společně s Matějem Zahálkou a k nim se přidala dvojice z Vosteru Stosz s Grabisem. Následně Paterski opět atakoval, a když Stoszovi při stíhací jízdě se Zahálkou spadl řetěz, tak bylo jasné, že Paterski bude vítězem. Matěj Zahálka nakonec vybojoval druhé místo.

O celkovém vítězi Českého poháru rozhodne nedělní bodovací kritérium v Mladé Boleslavi. Na průběžně vedoucího Vojtěcha Řepu z Topforex-Lapierre ztrácí na druhém místě Matěj Zahálka 11 bodů.