Již druhým rokem po sobě bude mít na starosti oblékání valencijská firma Gsport. I s ohledem na to, že s týmem pokračují i nadále hlavní sponzoři, na vzhledu a podobě dresů se toho příliš nemění. Největší novinkou jsou ale tmavě zelené kraťasy.

Tým, který se chystá na svou 15. sezonu v úrovni ProTeams, uzavřel soupisku na rok 2024. Bude mít 22 cyklistů včetně tří českých.

Vyměnilo se pět jezdců. Z odchozích je nejzajímavější přestup Jona Barrenetxei do Movistaru. Naopak z nováčků je nejpodstatnější jméno Australana Sebastiana Berwicka z týmu Israel-Premier Tech. Zbylí čtyři přicházejí z rozvojového týmu Caja Rural-Alea, takže dochází k výraznému omlazení celého týmu, protože i Berwick oslavuje dnes, tedy 15. prosince 24. narozeniny.

Sebastianu Berwickovi se letos poměrně dařilo, zažil zatím svou nejúspěšnější sezonu. Skončil 13. na Tour Down Under (2.UWT), 3. ve dvanácté etapě Giro d´Italia, vyhrál etapu i celkově Tour Alsace (2.2) a vyhrál etapu a celkově skončil 2. na Tour of Hainan (2.Pro).

Tým Caja Rural se letos radoval celkem z 15 týmových vítězství, což je druhý nejvyšší počet za dobu jeho existence. Rovným počtem se o to podělily závody jedničkové a dvojkové kategorie. Jediné vítězství z úrovně ProTour zařídil za vydatné pomoci Tomáše Bárty ve čtvrté etapě Tour de Langkawi Daniel Babor (viz titulní snímek). Daniel dosáhl ještě jednoho slavného vítězství, jímž byla čtvrtá etapa Okolo Portugalska (2.1).

Největší počet vítězství však padá na vrub venezuelského šampiona Orluise Aulara (6), mj. vítěze CRO Race (2.1), a dalšího sprintera Portugalce Iúri Leitaa (5), mj. vítěze Tour of Hellas (2.1).

V počtu nashromážděných UCI bodů patří Caja Rural 10. místo mezi 18 ProTeams, ovšem v počtu výher obsazuje 3. místo se stejným počtem úspěchů jako norský Uno-X, který má lepší skóre pouze v počtu druhých míst. Jedničkou v tomto směru je Lotto Dstny s 21 vítězstvími.

"Vedení týmu hodnotí sezonu velmi dobře, zvláště její druhou část, kdy obě skupiny dokázaly přivážet ze závodů vítězství," řekl Tomáš Bárta. "Pro další rok jsme si stanovili o trošku vyšší cíle. Ne až tak v počtu vítězství, protože těch bylo opravdu hodně, ale v zisku UCI bodů, abychom se udrželi v top třicítce nejlepších týmů na světě a abychom měli jistotu pozvánek na ty nejlepší závody."

V současné době se jezdci obou týmů, tedy Caja Rural-Seguros RGA a Caja Rural-Alea, připravují na novou sezonu v Mojácaru v provincii Almerii, kde zůstanou až do 22. prosince.