Dylanu Groenewegenovi je 26 let a v týmu závodí od roku 2016. Začínal v roce 2012 v nizozemském kontinentálním týmu Cycling Team de Rijke coby 19 letý mladík. O tři roky později přešel do prokontinentálního Roompot, aby další sezónu už zakotvil v jeho současném týmu.
Hned v prvním roce společného fungování si tento 177 cm vysoký a 70 kg těžký sprinter připsal na konto 11 výher včetně mistrovského dresu Nizozemska. Už v tom roce ho tým vyslal na Tour de France, kde se ještě na stupně vítězů neprosadil. Ovšem hned následující rok ovládl nejvíce pro sprintery ceněnou závěrečnou etapu Staré dámy, na níž se dokázal prosadit, a to dokonce dvakrát, i v roce 2018, před tím, než ve 12 etapě ze závodu odstoupil. A ani letos neodjel z tohoto neslavnější závodu s prázdnou, když za sebou v 7. etapě nechal Caleba Ewana a Petra Sagana.
Vítězná 7. etapa letošní Tour
Na kontě kromě čtyř etap na Tour má mj. tři z Paris – Nice a po pěti etapách z Okolo Británie a Okolo Norska. Z jednorázových závodů si nejspíš nejvíc považuje prvenství v jarních klasikách Driedaagse Brugge-De Panne (1.UWT), kde v letošním ročníku zdolal ve spurtu Gaviriu a Vivianiho, či Kuurne – Bruxelles – Kuurne (1.HC) z loňského roku, kde za sebou nechal Démara a Colbrelliho.
Byly doby, kdy dnešní Jumbo – Visma kvůli dopingovým aférám opustil mnohaletý sponzor Rabobank a tým horko těžko sháněl generálního partnera. V roce 2013 začínal v podstatě od nuly. Po dvou letech nejistoty se podařilo situaci stabilizovat a tehdy započal vzestup tohoto nizozemského týmu, který se letos stal druhým nejpilnějším sběratel vítězství i UCI bodů z WorldTour týmů.
Zvlášť sympatické u tohoto týmu, který si pojistil do roku 2023 i druhou a možná ještě větší hvězdu, Primože Rogliče, je, že projevem v závodech se dokázal týmovým pojetím vyrovnat Ineosu, jehož převaha v minulých letech byla dost nudná. A to do týmu na další tři roky přichází Tom Dumoulin, který má na kontě vítězství a 2. místo z Gira a 2. místo z Tour de France.
Určitě se můžeme v příštím roce na co a hodně těšit!