Nejtěžší etapa letošního ročníku Sazka Tour přinesla triumf mladým závodníkům. Vyhrál teprve 21letý Nor a do žlutého dresu se oblékl 22letý cyklista týmu Bardiani - CSF - Faizané. Johannessen získal své první profesionální vítězství. Zana si zase připomenul své jarní vítězství na stejném místě, kde si oblékl dres lídra Závodu míru. Tentokrát ale nemá tak suverénní náskok, jakým se mohl pyšnit na jaře. Druhy Johannessen ztrácí 22 sekund.

Třetí Rein Taaramaë (Intermarché - Wanty - Gobert) ztratil 29 sekund, ale udržel aspoň třetí místo v průběžném pořadí. Na Zanu ztrácí 29 sekund.

Včerejší vítěz a dosavadní lídr Nick Schultz (BikeExchange) projel cílem na čtvrtém místě s odstupem 40 sekund a propadl se na stejně umístění se ztrátou 30 sekund.

Nejlepším Čechem byl opět Jan Hirt (Intermarché - Wanty - Gobert). Etapu dojel na sedmém místě a ztratil 1:12, stejnou pozici má i celkově (+1:19).